Бактерії, що харчуються пластиком

Як би дивно це не звучало, але пластик – одне з найбільш геніальних винаходів людства. Наша повсякденне життя сьогодні неможлива без цього матеріалу. Пластик ідеально підходить для упаковки харчових продуктів, оскільки є водонепроникним, він гнучкий і застосовується практично в будь-якому виробництві.

Проте стільки ж користі, скільки приносить пластик, стільки ж і шкоди він тягне за собою. Забруднення планети відходами з пластику – одна з найважливіших проблем, що сьогодні стоїть перед екологами. Втім, така складна задача може знайти рішення вже найближчим часом.

Японські вчені днями розповіли про те, що відповіддю природи на забруднення пластиковими відходами стала поява бактерій, що харчуються ними. Новий вигляд грамнегативних бактерій, що отримав назву Ideonella sakaiensis 201-F6, був виявлений в ході дослідження мікроорганізмів, що живуть в океані. Серед безлічі різних видів вчені знайшли колонію бактерій, що використовують у вуглецевому і енергетичному обміни поліетилентерефталат (ПЕТ). Це речовина штучного походження головним чином застосовується для виготовлення пластикових ємностей.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science. У пояснювальній записці вчені підкреслюють, що поява Ideonella sakaiensis 201-F6 безпосередньо пов’язане із збільшенням обсягів пластику на планеті: ферменти, які розкладають ПЕТ, є порівняно новою генетичною модифікацією бактерій роду Ideonella. Це, в свою чергу, показує, як природа починає давати відсіч агресивного вторгнення людини. Вчені відзначають, що виявлені бактерії відрізняються незвичайною ненажерливістю і легкої адаптивністю до навколишнього середовища – досить лише помістити колонію цих бактерій в місця скупчення продукції з поліетилентерефталату, і з часом він буде розкладений на екологічно чисті компоненти.

За матеріалом
http://euromobile-ukraine.com.ua/