Єпископ Ян Собіло: «У Рік Божого Милосердя маємо всі підстави і можливості закінчити кровопролиття на Донбасі»

На зустрічі із запорізькими журналістами єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви Ян Собіло привітав всіх жителів краю із Великоднем, який щойно  відмітили за Григоріанським календарем, нагадав про Рік Божого Милосердя, який оголосив Папа Римський Франциск, та розповів як разом із Папським нунцієм в Україні архієпископом Клаудіо Ґуджеротті провів   великодні свята у окупованому Донецьку.

 

Як зазначив Ян Собіло, за Григоріанським календарем, 27 березня,  Світле Воскресіння Христове зустрічали не тільки католики, але й віруючі 12 православних патріархій, яких у світі налічується всього 16.

– Тому говорити, що 27 березня –  католицький Великдень, – неправильно, – пояснив єпископ. – А 1-го травня свято будуть відзначати не тільки православні, а й греко-католики. Церква, по суті, єдина. Після зустрічі Папи з патріархом Кирилом процес об’єднання, думаю, піде швидше. Це дуже важливий поштовх для всього світу. Я сподіваюсь, що ми будемо свідками дуже великих змін, від яких виграють усі. І виграє світ!

 Ян Собіло  нагадав, що нинішній рік Папа Римський Франциск назвав Роком Божого Милосердя.

– Відчуваю,  Рік Божого Милосердя нас до чогось готує, – поділився думками він. – Якщо світ скористається цією можливістю і прийме Милосердя, буде порятунок від Бога. Якщо ні,  – Господь допустить якісь потрясіння, і не тільки, на жаль, в природі …

Владика Ян розповів, що три доби разом із Папським нунцієм Клаудіо Ґуджеротті провів в окупованому Донецьку, де у  католицькому храмі святого Йосипа  вони відслужили  великодні літургії.

 –  Ми побачили  там багато страждання. Люди у відчаї, – поділився болем священик. – Вони уповають на Бога і Його Милосердя. І ми маємо всі підстави і всі можливості для того, щоб закінчити кровопролитну братовбивчу війну на Донбасі. Переконаний, що найвірніший шлях до цього – оголосити  тотальну амністію  всім, хто нині  бере участь у цій безглуздій бійні. Люди повинні скласти зброю і розпочати нове мирне життя.

Ян Собіло підтвердив, що і надалі не залишатиме  своїх прихожан (до Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ включено 7 областей України, в тому числі – Донецьку і Луганську) без душпастирської підтримки  і наступний свій візит на окуповану територію здійснить вже найближчим часом – до Луганська.

Звертаючись до всіх запорізьких журналістів, єпископ Ян Собіло просив передати всім жителям краю  його вітання  із святом Божого Милосердя, яке віруючі відмічають у першу неділю після Великодня. 

– Ісус, з яким спілкувалася  свята Фаустина Ковальська,  сказав їй, що потрібно зробити свято Божого Милосердя. Ісус знав, що нас очікує, що наше спасіння буде милістю Божою. Він назвав дату – першу неділю після Великодня. За григоріанським календарем це буде 3 квітня, за юліанським – 8 травня, – зазначив єпископ Ян.

До слова, у неділю, 3 квітня,  у запорізькому храмі Бога Отця Милосердного пройшли літургії,  присвячені святу Божого Милосердя, а також відбулися концерти –   хору з Дніпропетровська і музичного гурту студентів – католицьких християн, що навчаються у  Запорізькому державному медичному університеті.

Олександра Воронцова