Зниклого в Азовському морі рибалку шукали за допомогою вертольоту

За інформацією прес-служби ГУ ДСНС України в Запорізькій області, у неділю, 10 квітня, в Службу порятунку “101” надійшло повідомлення: в акваторії бердянського порту на човні вийшов у море рибалити чоловік. Через різке погіршення погодних умов, збільшення швидкості вітру до 18-20 м/с, на відстані 1 км від берега його човен зірвало з якоря і стало відносити у відкрите море.
Як з’ясувалося, 70-річний рибалка не має з собою мобільного телефону, тому визначити його координати неможливо. Для проведення пошукових робіт з морського порту Бердянська вийшли буксир “Дмитро Чубарь”, з рибгоспу “Маяк” прибуло риболовецьке судно “Такіль”. Прикордонна служба задіяла систему відеоспостереження, але побачити нічого не вдалося через великих хвилі, які перевищували 2 м заввишки.
Враховуючи напрям вітру і спрогнозувавши вірогідну зону пошуку, ГУ ДСНС України в Запорізькій області задіяли три оперативні групи для обстеження берегової лінії від Бердянська до коси Приморського району.
У 13: 20 з Харкова на пошукові роботи вилетів вертоліт ГУ ДСНС України. О 15:06 він прибув у Мелітополь, де здійснив дозаправку, після чого відправився на передбачуване місце пошуку.
10 квітня о 21:40 у Службу порятунку “101” подзвонила дружина зниклого рибалки і повідомила, що її чоловік повернувся додому.
За словами рибалки, десь в районі обіду його човен викинуло на берег в районі с. Банівка (15 км від Бердянська) Приморського району, після чого він витягнув човен на берег і в покинутій будові чекав, поки вітер стихне. Близько 18:30 він рушив уздовж берегової лінії у Бердянськ і повернувся додому.