У Запорізькій області відкрито Садиба зеленого туризму.

У Запорізькій області на базі населеного пункту Червонокозаче обласна організація «Дивосвіт» спільно з переселенцями з Донецької та Луганської областей створили туристичний об’єкт «Садиба зеленого туризму».

За словами голови правління Запорізької обласної організації «Дивосвіт» Інеси Носенко, думка про створення «Садиби зеленого туризму» на базі етнічного села з’явилася ще в 2006 році, але тільки в нинішньому році цю ідею вдалося втілити в реальність:

– Я рада, що нам вдалося створити мрію не в розрекламованому місці, а в такому, про який мало хто знає. Ми перетворили цю мрію в реальність і на відкриття «Садиби зеленого туризму» запросили всіх бажаючих. Ідея проекту полягає в створенні етносела і парку історичних і етнічних періодів. Ми створили паркову територію, де розташовані землянки, а незабаром з’являться юрти. У створенні етносела брали участь всі бажаючі: хтось висаджував квіти, хтось зводив юрту. Наша мета – показати, яка величезна кількість народів населяло Запорізьку область. Ми віримо в те, що всі, хто будуть приїжджати до нас в гості, розкажуть, що Запоріжжя – це казковий край.

Виявилося, що ідея створення «Садиби зеленого туризму» належить переселенцю з Донецької області Роману Сочівкіну, який в своєму рідному місті займався машинобудуванням, а переїхавши в Запоріжжі, вирішив організувати створення екологічного та туристичного об’єкта:

– Садиби була побудована протягом 45 днів. Такі терміни були виставлені грантодателями. Мені вдалося отримати грант в розмірі 226 тисяч гривень та направити ці гроші на створення проекту.

Марина Литвинчук