Маестро Віктор Плетніченко подарував запоріжцям кілька миттєвостей натхнення

Творчий вечір педагога і композитора, головного диригента духового оркестру Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди Віктора Плетніченка зібрав справжній аншлаг.  Вимоглива запорізька публіка відкрила для себе унікальну творчу особистість, зачаровано слухала прекрасні вокальні сольні та  хорові, інструментальні твори автора.
Я вперше був захоплений музикою, коли ще у дитинстві почув гармошку, – розповідає Віктор Плетніченко. – Батьки із розумінням поставилися до мого захоплення, зібрали гроші та придбали мені баян. Свого часу я служив у Туркменії та Казахстані, вчився у Москві та Харкові. Працював у Мелітополі та врешті повернувся до Запоріжжя. Музою всього мого життя була мама, їй я присвячував всю свою творчість. Зараз намагаюся передати знання та творчий досвід молоді, студентам нашого музичного училища.
Програму концерту відкрила пісня на слова запорізького поета Петра Ребра «Ні, ти не знаєш добре України, якщо на Запоріжжі не бував».
Студентський хор «Запоріжжя», ансамбль скрипалів, ансамбль духових інструментів, жіночий хор та солісти виконували пісні та уривки з естрадних творів Віктора Плетніченка. Фахівці відмічають в музиці автора цікаві азійські та кавказькі мотиви.
Особливе місце у педагогічній та творчій діяльності автора завжди посідала робота із духовим оркестром. Тож і під час творчого вечора найбільш виразними стали твори у виконані духового оркестру музучилища, учасника та лауреата багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Особливо цікавим було ніжне, проникливе звучання цього оркестру. Увертюра «Вогні магістралі», фінал сюїти «Народне свято» на коду творчого звіту композитора прозвучали напрочуд яскраво, глядачі сприйняли їх дуже тепло.

Олена Маковецька