Експрес-опитування від “Запорізької правди”

З нагоди 25-ї річниці Незалежності України «Запорізька правда» провела експрес-опитування керівників та депутатів Запорізької обласної ради.
Ми запропонували кілька запитань:
1.Скільки Вам було років на момент прийняття Незалежності України?
2.Чим Ви займались 24 серпня 1991 року (якщо пам’ятаєте)?
3.Як сприйняли звістку про набуття Україною Незалежності?
4.Яку подію в країні і в Запорізькій області вважаєте найбільш яскравою в історії Незалежної України?
5.Що, на Вашу думку, є головним надбанням країни і Запорізького краю за 25 років Незалежності?
…І ось, які відповіді отримали:
Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак:
1.Мені було 20 років.
2.Я був студентом Донецького комерційного інституту.
3.Звичайно, з Гордістю за свою країну і з Надією, що, нарешті, українці отримали можливість будувати нову, багату, незалежну державу. І головне, всі підстави для цього були. 25 років тому Україна, на відміну від інших 14-ти республік колишнього Радянського Союзу, мала найзбалансованішу економіку. На старті у нас був величезний потенціал: люди, наука, земля, промисловий комплекс, унікальне географічне положення.
4.У Запорізькій області таких подій було чимало. Я маю на увазі досягнення запорожців, які були значимі не тільки для регіону, а й для всієї країни – рекордні врожаї зернових, випуск нових моделей автомобілів, трансформаторів, авіадвигунів і т.д. У числі історично важливих подій – зведення історико-культурного комплексу «Запорозька Січ». Запам’яталося 60-річчя визволення Запоріжжя, коли ми відшукали в усіх країнах СНД ветеранів-визволителів Запоріжжя і організували для них зустріч в Запоріжжі.
В Україні вважаю найважливішими подіями ті, які об’єднували. Коли народжувалося усвідомлення спільності нації – «українці», незалежно від того, якої національності люди, які вважають Україну своєю Батьківщиною. Це і «Революція гідності», і чемпіонат Європи з футболу…
5.Зміна свідомості! Перехід мислення від «совкового» до європейського. Нам всім, кожному на своєму місці, потрібно багато і ефективно працювати, щоб наша країна зайняла гідне місце в світі, і будувати таку державу, де людям буде жити комфортно. Зміни – дуже тривалий процес. Сьогодні в своєму будинку – в Запорізькій області, нам необхідно бути єдиними. Тільки так – в загальному горі і в загальній радості, загартовується сильна, непереможна нація. Потрібно не боятися відповідальності, визначати середньострокові і довгострокові пріоритети, враховуючи помилки минулих 25-ти років. Неприпустимо жити ілюзіями, потрібно жити реальністю, своєю головою і з Україною в серці.