Знання за плечима не носити!

Люди, які шукають роботу, приймають той факт, що на одне вакантне місце претендентів більш ніж достатньо. Здобувати нові знання, оволодівати новими навичками, розкривати природні задатки стало необхідним.
За 26 років існування державної служби зайнятості 162 тисячі 383 зареєстрованих безробітних Запорізької області проходили професійне навчання. Дорослі люди здобували першу професію, оволодівали новими, підвищували кваліфікацію за сотнями напрямків, професій (спеціальностей), на які був попит на ринку праці в різних галузях економіки: металургії, машинобудуванні, будівництві, сільському господарстві, в сфері транспорту, торгівлі та послуг тощо.
Нашими соціальними партнерами в організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців та з метою сприяння підприємницьким ініціативам є професійно-технічні та вищі навчальні заклади, в тому числу центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, а також підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які мають ліцензії на проведення освітньої діяльності, а також безпосередньо роботодавці – замовники кадрів, які готові здійснювати неформальне навчання (та/або стажування) безробітних перед працевлаштуванням.
Отже, за 9 місяців 2016 року службою зайнятості регіону організовано професійне навчання для 7043 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування безробітних після завершення навчання за січень-вересень поточного року склав 97 відсотків .
З 2013 року 1618 осіб старше 45 років отримали в центрах зайнятості ваучери для оплати навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей.
Як приклад, на вимогу часу, з набуттям чинності Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», 18 осіб із тих, що отримали ваучер в цьому році, вже закінчили навчання на курсах спеціалізації за напрямком «менеджер-управитель житлового будинку». Ще стільки ж приступили до занять у жовтні.
«До речі, згідно з внесеними змінами до законодавства про зайнятість населення право на одноразове отримання ваучера, окрім громадян старше 45 років, натепер мають і переселенці зі східних регіонів (за умови відсутності підходящої роботи), учасники АТО (з числа інвалідів), звільнені за скороченням чисельності штату або за станом здоров’я з військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби», – пояснює начальник відділу організації профнавчання Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Ярова. Тож, життя переконує, що ті, хто готові до рішучих дій та змін, які удосконалюють себе на вимоги часу, неодмінно стають успішними.  Якщо ви плануєте змінити професію чи підвищити кваліфікацію, звертайтеся до центру зайнятості. Фахівці допоможуть вам визначитися з вибором та отримати затребувану на ринку праці професію.

Відділ організаційно-інформаційної та архівної справи ЗОЦЗ, тел. 233-11-47