ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Запорізька обласна державна адміністрація,

п. Брилю К.І.,
Запорізька обласна рада,
п. Самардаку Г.В. 
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Шановні Костянтине Івановичу та Григорію Вікторовичу!
У взаєминах між запорізькою владою та письменниками намітилася відрадна тенденція: фінансувати видання місцевих авторів. Тенденція загалом не нова – так давно робиться в усіх областях України, просто в «козацькому краї» нею, упродовж тривалого часу, рішуче нехтували. Тепер, схоже, тенденція відродилася. Зокрема минулого року на кошти з обласного бюджету було виділено 320 тис. гривень, що дозволило видати книжки 11 запорізьких членів Національної спілки письменників України та об’ємну «Антологію». Книжки, серед яких і моя повість «TERRA GRATA» («Земля жадана»), за участю авторів, зараз передаються до обласної, міських, районних та сільських бібліотек. 
На поточний рік письменникам ( на видання книжок) заплановано 380 тис. гривень, отож іще в середині березня я подав заявку на видання власної публіцистичної книжки «Земля і Мова» (орієнтовний обсяг 320 сторінок). Але під впливом вельми специфічних обставин прийняв рішення відкликати свою заявку. Обставини ж такі: Запорізька обласна рада, яка є засновником та видавцем газети «Запорізька правда», досі не сплатила борг за друкарські послуги в сумі 468 тис. гривень, що створює серйозні проблеми для подальшого успішного функціонування найстарішого в області засобу масової інформації. До того ж, УКРАЇНОМОВНОГО! Таке ставлення керівництва області, вкупі з депутатським корпусом облради до своєї газети, яка минулого року відзначила свій столітній ювілей і яку з нетерпінням чекають мешканці наших упосліджених сіл, викликає подив.
Звісно, кошти на друкарські послуги для «Запорізької правди» і для видання книжок письменників проходять по різних витратних статтях, але ж належать вони одному бюджетові! Це – народні гроші, а не чиновників і не депутатів. Тому я не хочу видавати свої книжки за рахунок того, що людей позбавляють можливості мати свою газету.
З повагою
Костянтин Сушко, 
член Національної спілки письменників України,
лауреат премії імені Івана Франка,