“Світ чарівних звуків”

“Світ чарівних звуків”

29 жовтня о 17.30 відбулось Відкриття 10 концертного сезону Музичного лекторію “Світ чарівних звуків”.
Захід традиційно проходив в лекційній залі ЗОУНБ, так як діє на базі бібліотеки і входить в план роботи обласного Департаменту культури.
Привітати Лекторій з ювілеєм завітали партнери: заступник Голови ЗО ВУТ “Просвіта” імені Т.Г.Шевченка Олексій Мосейко, Директор Всеукраїнського Благодійного Фонду “Злагода” Ольга Богомолова та Депутат Запорізької міської ради,Голова постійної комісії Запорізької міської ради з питань освіти, науки, культури, молоді, спорту та туризму В’ячеслав Зайцев. Окрім теплих вітальних слів та сподівань на подальшу співпрацю, гості наголосили на важливості існування в місті творчого просвітницького майданчика, який діє виключно на волонтерських засадах і є безкоштовним для всіх глядачів.
Сам же захід пройшов (вперше за 10 років) без лекційної частини на конкретну тематику, а як вечір живого спілкування членів художньої ради Лекторію з глядачами, вечір найяскравіших спогадів за 10 років і, головним чином, чарівної музики. Не просто так концерт отримав одноіменну з Лекторієм назву – Світ чарівних звуків! Організатори хотіли нагадати головну мету створення Лекторію взагалі – вирвати людей із вихору буденного життя, із нескінченних справ та клопотів і занурити на годинку в світ прекрасного мистецтва – музики, яке для того і існує, щоби дарувати людям відчуття радості і щастя.
А тому концертна програма складалась із повного різноманіття стилів (від музики епохи Бароко до творів сучасних українських та світових композиторів) та інструментарію (фортепіано, вокал, домра, саксофон, флейта, скрипка, балалайка, гобой).
Свою виконавську майстерність демонстрували глядачам артисти Запорізької обласної філармонії та викладачі музичних шкіл міста. Виступи саме дорослих, сталих музикантів є традицією Лекторію саме для перших концертів кожного сезону. Наступні ж (січневий, березневий та червневий) включають виступи й учнів музичних шкіл та шкіл мистецтв, адже головною родзинкою Музичного лекторію є рівність всіх артистів і об’єднання їх на єдиній сцені (від 5-річних музикантів-початківців до Заслужених артистів України). Таке творче спілкування не лише дарує не мало користі підростаючому поколінню музикантів, а й додає цікавості саме слухачам.
Завершився захід святковим тортом зі свічками. Всі артисти загадали бажання-побажання всім присутнім – здоров’я та злагоди, країні – миру та розквіту, а самому Музичному лекторію – наступних десятиліть діяльності.
Тепла атмосфера підштовхнула одну із глядачів до слова. Окрім подяки, вона зачитала вірш про музику і важливість місії музикантів.