Доброта помножена вдвічі

Доброта помножена вдвічі

Майже четверть століття тому моя менша донечка йшла до дитячого садочка. Пам’ятаю як я хвилювалася, адже вперше без мами з чужими людьми. Та перший день вже визначив, що в садочку дитині буде дуже добре, до прийшли ми до доброї, чуйної людини Тетяни Ігорівни Стрельченко. Глибоке розуміння природи дитини, розкриття талантів кожного малюка допомогало Тетяні Ігорівні організовувати дитячий колектив, створювати атмосферу доброти та взаємоповаги один до одного.

А починалося становлення професіонала-дошкільника далеко на Півночі (саме там жили батьки і сама Тетянка). По закінченню школи доля привела Тетяну до дитячого садочка працювати нянею. Між прибиранням кімнат, миттям посуду, весела та енергійна Тетянка часто допомагала вихователям, сама гралась з дітьми. Саме тому без вагань було прийняте рішення отримати педагогічну дошкільну освіту, незважаючи на те, що для цього треба було здолати не одну сотню кілометрів.

Згодом як у всіх дівчат заміжжя та народження красуні донечки Юлі. Улюблена робота кликала, донечка підростала. Тому часто після уроків в школі Юля заходила до мами і допомагала поратися з малечею. Саме так ми вперше з Юлею і зустрілися.

Швидко плине час. Тендітна, вихована, стримана дівчинка Юля виросла, сама стала мамою двох чудових синів.

Сьогодні Юлія Василівна Стрельченко, магістр з психології, перинатальний психолог є засновником центру турботи про жінку «ЗаРождение».

Перебуваючи при надії за другою дитиною Юля організувала клуб для вагітних «9 казкових місяців», де кожного вівторка збиралися такі ж жінки, розмовляли про вагітність, про пологи, про стосунки , про налаштування, про материнство. Психологічна освіта та стан вагітності допомагали Юлії донести до слухачок корисну інформацію про пологи, фізіологію та налаштування.

Народження другої дитини було прекрасним (за первістком, на жаль, досвід бажав не краще), тема пологів не залишала Юлію. Згодом з’явилося внутрішнє бажання не тільки готувати жінок до пологів, але й супроводжувати жінку в цей період. Саме тоді ж було отримано сертифікацію Доули, «мами для мами», тієї людини, яка окутає турботою, ніжністю, любов’ю та вірою в жінку в період народження малюка.

Жінки, які готувалися до пологів, народжували, продовжували спілкування як з Юлією, так і одна з одною. Згодом було відкрито школу підготовки до пологів «ЭТОМАМА». Дітки народжені в любові, гармонії підростали, з’являлася потреба роботи і з малечею. У нагоді прийшовся як дитячий досвід самої Юлії у допомозі мамі, так і педагогічний досвід мами Тетяни Ігорівни.

Два роки улюблений центр розвивався, жінки готувалися до пологів, народжували, дітки підростали та приходили до садочку. Обставини життя змісили припинити функціонування цього проекту та відкриття нового – центру турботи про жінку «ЗАРождение». Сьогодні перед Юлією Василівною стоїть багато завдань – від налаштування обладнання до формування команди спеціалістів. Проте є найголовніше – є простір, де жінки зможуть отримати консультацію як до запліднення, так і в період вагітності.

Насичений графік життя не стримує молоду та енергійну жінку виявляти активну громадську позицію. Організація та проведення благодійних заходів та семінарів для вагітних, робота над відкриттям громадської організації, керівництво Шевченківською місцевою організацією Партії «Солідарність жінок України» – це короткий перелік того, чим опікується Юлія Василівна.

«Моя заповітна мрія працювати в співробітництві з нашими лікарями, дуже хочеться, щоб пологи були природнім процесом, щоб потреби жінки зрозуміли і їй повірили, а головне, не заважали. Народження – це найпрекрасніше, що я бачила в своєму житті. Я вірю, що наше майбутнє – це здорові діти та щасливі мами» – говорить Юлія Василівна Стрельченко.

Олена Каплуновська,

голова Запорізької обласної організації Партії «Солідарність жінок України»