В Запоріжжі відкрився україно-польський фестиваль візуального мистецтва «PO-ZArt»

В Запоріжжі відкрився україно-польський фестиваль візуального мистецтва «PO-ZArt»

У Запорізькій державній інженерній академії відбулося відкриття першого міжнародного україно-польського фестивалю візуального мистецтва «PO-ZArt»: WOLNOSC – GODNOSC – NIEPODLEGLOSC» («Воля, гідність, незалежність»).

Фестиваль приурочено до 100-річчя проголошення незалежності Української народної республіки, 100-ї річниці відродження незалежності республіки Польща та 60-й річниці заснування ЗДІА.

Свято організували та провели Центр польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського, Товариство польської мови і культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ, ВГО «Талановиті діти України» за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Україні в Харкові. 
У церемонії відкриття фестивалю взяли участь працівники Департаменту культури, туризму, національностей і релігій облдержадміністрації, представники національно-культурних товариств, священики Римсько-католицької церкви, викладачі та студенти ЗДІА.
Учасників і гостей фестивалю привітав голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані. Голова Товариства польської мови і культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ Ганна Макушинська щиро подякувала Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації за підтримку ініціатив національно-культурних товариств.
У перший день фестивалю пройшли виступи композитора, лауреата і переможця декількох міжнародних конкурсів Володимира Сват’єва, народного ансамблю Запорізької поліції «Пернач», відбулася віртуальна подорож місцями життя та діяльності мера Олександрівська Фелікса Мовчановського від краєзнавця Романа Акбаша, відкриття виставок та багато іншого.
Надалі, 10 листопада, у програмі фестивалю – спільний проект Запорізької обласної філармонії і Консульства Польщі – на сцені Концертної зали ім. М. Глінки разом виступатимуть Запорізький академічний симфонічний оркестр із зірками Варшавської опери.