На Запоріжжі за участю вибухотехніків вилучено 3666 боєприпасів

На Запоріжжі за участю вибухотехніків вилучено 3666 боєприпасів

Начальник Вибухотехнічного управління ГУНП в Запорізькій області провів прес-конференцію. Під час заходу керівник служби розповів про роботу спеціалістів-вибухотехніків та результати їх роботи за 10 місяців цього року.

7 листопада відбулась прес-конференція начальника Вибухотехнічного управління ГУНП в Запорізькій області Сергія Угрюмова.

Під час заходу керівник Управління розповів, що з початку року спеціалістами-вибухотехніками здійснено 802 виїзди. З них 247 – для вилучення та знищення вибухонебезпечних об’єктів. Також працівниками Управління здійснено 218 виїздів для проведення профілактичних оглядів з пошуку вибухонебезпечних предметів перед відвідуванням осіб, які охороняються, та перед масовими заходами.

Протягом 10 місяців цього року за участю працівників Вибухотехнічного управління ГУНП в Запорізькій області вилучено 3666 боєприпасів та їх частин, а також понад 14,5 кг вибухових речовин.

Окрім того, працівниками Вибухотехотехнічного управління проведено 104 профілактичних заняття щодо алгоритму дій в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.

Також Сергій Угрюмов нагадав, що потрібно:

– негайно припинити будь-які зайві дії поруч з виявленим предметом, вимкнути обладнання та техніку;

– звернути увагу оточуючих на небезпеку та ініціювати їх відведення на відстань не менше ніж 100 метрів, надати допомогу літнім людям, дітям та інвалідам;

– терміново повідомити про знахідку представників поліції та аварійні служби за телефонами «101», «102» та описати виявлений предмет та ситуацію, що склалася;

– обов’язково дочекатися в безпечному місці фахівців вибухотехнічних або піротехнічних служб та передати їм інформацію.

Категорично забороняється торкатися підозрілого предмета, зрушувати з місця, будь-яким чином впливати на предмет, піддавати механічному, термічному, акустичному, світловому та іншому впливу, самостійно відкривати та перевіряти підозрілі сумки та коробки, намагатись самостійно знешкоджувати вибухонебезпечний предмет та користуватися поруч з предметом електронагрівальні засоби, радіозв’язку, мобільними телефонами.

Щодо піротехнічної продукції, то варто купувати її у спеціалізованих магазинах, вона має бути сертифікованою та зберігатися у належних умовах.

Нагадаємо, що поліцейські та працівники СБУ викрили мешканця Мелітополя, який збував боєприпаси та метамфетамін.

Відділ комунікації поліції Запорізької області