15 листопада – День дитячих залізниць України. Вперше в Україні всі Дитячі залізниці зібрались у Запоріжжі

15 листопада – День дитячих залізниць України. Вперше в Україні всі Дитячі залізниці зібрались у Запоріжжі

15 листопада 2018 року в м. Запоріжжя відбулась семінар-нарада «Організація профорієнтаційної роботи з юними залізничниками дитячих залізниць України. Основні тенденції і напрямки роботи з дітьми та ЗОШ І-ІІІ ступенів». Участь у роботі прийняли: директор департаменту розвитку персоналу та кадрової політики ПАТ «Укрзалізниця» Людмила Василега, заступник голови державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік, Голова Ради ЗОФР, Президент ЗОСППР «Потенціал» Олександр Головко, представники служби зайнятості, регіональних філій ПАТ «Укрзалізниця» та дитячих залізниць.
«Ми сьогодні невипадково зібрались в Запоріжжі. Запорізька дитяча залізниця – одна з найбільших та найкращих в Україні. З нами директори 8 дитячих залізниць, які успішно функціонують в регіонах , Україна – одна з небагатьох країн СНГ, де така робота з молоддю продовжується та примножується – зазначила Л .Василега. – Наша головна мета – відродити інтерес до цього направлення, допомогти молоді, що цікавиться технічними спеціальностями отримати профільну освіту, а в майбутньому стабільну, завжди затребувану професію з достойною оплатою праці. Хочу відзначити, що ПАТ «Укрзалізниця» – це перший роботодавець в країні, що отримав професійний стандарт, затверджений Міністерством соціальної політики України на професію – стюард, ще 5 знаходяться в роботі».
«У 2018 році між службою зайнятості та ПАТ «Укрзалізниця» підписано Меморандум про співпрацю. По всій країні проходять спільні заходи з метою якісного та ефективного забезпечення висококваліфікованими кадрами найбільшого роботодавця в країні та системна профорієнтаційна робота з молоддю – підкреслила заступник Голови державної служби зайнятості Юлія Жовтяк. – Сьогодні в Україні відбуваються великі міграційні процеси. Але це характерно не тільки для нашої країни, а й для Європи в цілому (за статистичними даними це – 800 тис. людей 10 років тому та 10 млн. наразі). Багато років ми констатуємо дисбаланс на ринку праці. Молодь обирає ті професії, що не мають попиту у роботодавців. Тому питання профорієнтації становиться питанням №1 для всієї країни.
Посадовець підкреслила, що в найближчі 10 років в країні завжди будуть потрібні інженери, газоелектрозварники та ін. технічні спеціальності. Щиро дякую ПАТ «Укрзалізниця» за співпрацю. Ми багато разом зробили та багато ще в планах». Директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік розповіла про низку профорієнтаційних заходів, що відбулись в області протягом року: Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир», Дні відкритих дверей центрів зайнятості, акцію «Випускник», професіографічні екскурсії, анкетування учнів на виявлення професійної спрямованості, квести, профорієнтаційні вікторини, змагально-мотиваційні заходи, конкурси рекламних плакатів, конкурси бізнес-планів, зустрічі з майстрами – професіоналами, ветеранами праці тощо. Так, профорієнтаційними послугами було охоплено більше 45 тис. осіб.
Ю. Жовтяк презентувала веб-базовану платформу «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості. Програма заснована на діагностиці й зіставленні трьох основних факторів успішного професійного навчання й самореалізації:
– професійна мотивація – глибинні професійні інтереси й цінності; – структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (ІQ) і специфіка структури здібностей; – психологічні схильності (схильність до певних видів професійної діяльності.
Президент ЗОСППР «Потенціал» Олександр Головко відмітив, що тема профорієнтації – це вічна тема. І вона заслуговує більш прискіпливої уваги з боку держави, а найголовніше – це бажання людей цим займатись.
На зустрічі обговорили актуальність профорієнтаційної роботи, форми співпраці навчальних закладів з дитячими залізницями, впровадження нових форм взаємодії. Відбулась презентація інфраструктури та напрямків профорієнтаційної роботи Запорізької дитячої залізниці. Для запрошених школярів фахівці служби зайнятості провели інтерактивне заняття, на якому, зокрема, було зазначено, що на ПАТ «Укрзалізниця» багато актуальних професій на сучасному ринку праці та професії, які будуть актуальними на ринку праці в майбутньому. Також учасники наради запропонували 15 листопада вважати днем Дитячих залізниць України.
Яскравим моментом на зустрічі став виступ профорієнтаційної агітбригади юних залізничників. Хлопці та дівчата розповіли про своє цікаве пізнання «залізничних» професій та продемонстрували свої таланти. Амбітні, креативні та завзяті. Такими побачили сучасну молодь учасники наради, і всі пропозиції цієї зустрічі націлені допомогти молоді уже в шкільні роки зорієнтуватися у складному світі професій на первинному етапі побудови кар’єри.