.
  • .

На Хортиці відкрили першу чергу унікального для України реабілітаційного парку

Запоріжжя стало першим з регіонів України, де започатковано реабілітаційний парк, дружній до людей з особливими освітніми потребами. Унікальність проекту полягає в тому, що в Україні на даний час немає жодного парку як місця відпочинку, в якому були б створені доступні умови для людей, які пересуваються на візках або милицях. Створення такого парку дасть можливість доторкнутися цим людям до унікальної природи о. Хортиця, яка наповнює кожну людину духовною енергією.
Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, який одним із перших підтримав цей проект і продовжує бути його «шефом», пригадав, що ще весною минулого року парк на місці - було лише мрією.

- Коли ми тільки починали братися за цей проект, мало хто вірив у його успіх. Але навіть захаращена територія, непролазні бур’яни не змусили нас опустити руки. В минулому, 2016 році, обласна рада виділила Академії 2 млн. грн. У 2017 році Запорізька обласна рада виділила на проект 5 млн. грн. Сподіваюсь, ці кошти стануть прискорювачем для подальшого розвитку цієї території, - сказав Єгор Семенков і подякував інвесторам, які повірили в ідею створення парку. Для зведення альтанки на схилах Дніпра були залучені 100 тис. грн. гранту «Ми – це місто», який надав ВАТ «Соціальні ініціативи Запоріжжя».

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков запевнив, що на цьому місці на Хортиці буде найпривабливіший для всіх запоріжців і гостей Запоріжжя парк.
Як підкреслила ректор КВНЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради Валентина Нечипоренко, весь проект – казковий.
- Ми намагаємось зробити так, щоб було зручно і цікаво діточкам, і щоб люди з особливими потребами могли тут релаксувати за допомоги куточків для медичної, соціальної, педагогічної, психологічної реабілітації. Крім того, під відкритим небом тут будуть представлені народні традиції – ткацтво, вишивка, розпис, - сказала Валентина Нечипоренко і запевнила, що відвідувачів парку чекає ще багато сюрпризів.

Інноваційний парк на запорізькій Хортиці є унікальним, як реабілітаційний парк для дітей та підлітків з особливими потребами.
Представники обласної, міської влади Запоріжжя та комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, на балансі якої знаходиться територія парку, відкрили об лаштовану за сучасними стандартами ландшафтного дизайну «Алеї миру» та оглядову альтанку. Загалом, на виконання робіт з облаштування реабілітаційного парку направлено 2 млн. 360 тис. грн. з обласного бюджету та від меценатів.

До відома: Діючі в інших країнах реабілітаційні парки зорієнтовані, головним чином, на надання всебічної допомоги дорослим особам, які потребують відновлення після інсульту, хвороби Хантінгтона, м’язової дистрофії (парк Челсі, штат Джорджія, США), відновлення фізичних та фізіологічних здібностей (парк Манор, Річмонд, провінція Британська Колумбія, Канада), на соціальну інтеграцію інвалідів обмежених у пересуванні (м. Улан-Уде Республіка Бурятія, Росія).

Підпишіться на наш відеоканал