Християни всіх конфесій єднаються у творчості

У Центральному парку культури і відпочинку «Дубовий гай» у Запоріжжі пройшов міжконфесійний духовний Фестиваль церковної пісні. Головна ідея цього проекту - об'єднати всі конфесії

довкола творчості християнського спрямування. Організаторами заходу виступили   Молодіжна організація «Наше щасливе життя» ( лідер- менеджер парку «Дубовий гай»  Олександр Кахай) за підтримки управління  молоді, фізичної культури і спорту Запорізької облдержадміністрації, Центрального парку культури і відпочинку «Дубовий Гай» і оргкомітету  з підготовки до святкування в Україні 500-річчя Реформації в Європі «R500» (голова комітету  - керівник запорізького міського центру допомоги Дмитро Матюхін).
На головній галявині парку розгорнулося справжнє сімейне свято - на сцені пройшов конкурсний вокально-інструментальний концерт церковних пісень, а по периметру цього  зеленого майданчика – різноманітні  просвітницькі та ігрові активності, виставки та Ярмарок духовних товарів і літератури.
У Запоріжжі існує нагальна потреба у майданчику для публічних  заходів, які  прагнуть проводити представники різних християнських конфесій, - розповів Олександр Кахай. – Після спільного обговорення різних ідей, а також безсумнівного  успіху  нещодавнього Фестивалю сімей  з’явилася ініціатива провести  музичний  фестиваль духовної культури.
До участі в конкурсі долучилися  як сольні, так і колективні (дует, тріо, квартет, ансамбль, хор) учасники та учасниці з церковними як загальноприйнятими, так і авторськими піснями. Реєстрація вокалістів  проводилася  он-лайн.
Серед зірок фетивалю був і відомий запорізький вокаліст  Данило Соловйов. Він виконав власну  авторську вокальну композицію  та  кавер гурту «Мізки» - популярну пісню «За любов».
Відкриттям фестивалю став  гість із Вільнянська Влад Паничев.
Я щиро вірую у Бога( Влад – прихожанин Церкви євангельских християн «Нове життя».-авт.). Адже сама моя поява на світ стала його справжнім чудом, - поділився Влад.- Моя мама довго не могла народити дитину. Коли вона щиро увіровала і попросила у нашого небесного Отця дитину, Бог дав їй мене. Я народився, коли мамі було вже 41. З дитинства я відчував його присутність у моєму житті. Отець обдарував мене  музичним  і поетичним талантами.
У свої 37 років Влад працює настроювачем фортепіано, віртуозно грає на цьому, а також ряді інших інструментів – акордеоні, гітарі, корнеті(труба), ударних. До музичної школи дорогу знайшов сам у віці 7 років. Вірші став писати у 13.
 Він вразив публіку високою поетикою свої музичних композицій.  Його пісенні молитви пробирали до самого серця, підносили душі. Публіка щиро аплодувала співаку.
Окрім суто музичних і пісенних композицій на головній сцені парку  відбулася справжня театралізована  музична вистава. Її підготували прихожани церкви  «Сіон», якою опікуються пастори Андрій та Тетяна Ярмохіни.
Ми прославляємо Ісуса Христа і робимо це з допомогою різноманітних засобів, - розповів пастор Андрій. – Учасники вистави натхненно готувалися до свого виступу. Ми радіємо, що знайшли щирий відгук у серцях наших глядачів.
Програма фестивалю тривала до темряви. І навіть після офіційного його закриття і учасники, і публіка ще довго не могли розійтися по домівках. По всій зеленій галявині купками збиралися таланти та їх шанувальники і продовжували спілкування,  під гітари і акапельно співаючи о славу Бога.
Це перший  пісенний фестиваль духовного спрямування, - зазначив його ініціатор - голова комітету «R500»  - керівник Запорізького міського центру допомоги Дмитро Матюхін. – Захід організували в рамках святкування 500-річчя Реформації. І плануємо розвинути його – зробити більш широкомасштабним. Передбачаємо 21 жовтня провести загальнонаціональний фестиваль духовної музики. Очікуємо  учасників з усіх областей України. Вже виготовили Кубок фестивалю. Його сьогодні презентували широкому загалу.
Тож до нових творчих зустрічей! У жовтні очікуємо на грандіозну творчу подію!

 


Олександра Воронцова

Додаткова інформація