Як водо- і газолічильники "заважають селянам жити"

До редакції “Запорізької правди” надійшов лист від пенсіонерки (70 років) із села Новопетрівка Запорізького району Світлани Семенівни Моісеєнко, яка поділилася з нами своєю проблемою. Їм поміняли електролічильники на вуличні, а ті виявилися бракованими – постійно горять дроти і через закопчення не видно показників.

– Я витратила на дорогу 30 гривень з пенсії, щоб дістатися РЕСу, – пише жінка, – але при написанні заяви мене саму стали звинувачувати у всіх гріхах. Відтак два тижні виглядала майстра. Нарешті, поки була на городі, приїхали з РЕМу. Як розповіли сусіди, вийшли двоє з автівки, але навіть не підійшли до лічильника. На запитання сусіда: “Чого вам треба?”, навіть не глянули в його бік. Постояли трохи, та й поїхали, не покликавши господаря. Виходить, мені знову треба шукати гроші, щоб їхати до Запоріжжя вклонятися та писати пояснення, платити штраф і знову чекати когось. Мабуть працівники РЕСу очікують, що у бабці на лічильнику поплавляться пломби, щоб “закинути їй несанкціоноване втручання”. Та скільки нас, стариків, триматимуть за нікчем? Пробачте за каліграфію, та нерви вже здають.

Такого листа надіслала в редакцію старенька селянка. А інша, яку також хвилював лічильник, тільки газовий, прийшла одразу на особистий прийом до в.о. голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля. Лічильника цієї старенької навпаки забрали на планову перевірку і, поки його три місяці “перевіряли” комунальники, вартість їхніх послуг виросла вчетверо(!). Тобто, влітку стали приходити платіжки по 3000 гривень. І це при тому, що взимку, користуючись газом на повну, вона більше 800 гривень не платила.

Вислухавши стареньку, очільник області терміново скликав збори з керівниками районів, поставивши перед ними завдання виявити корупційну схему, залучену для викрадення джерел енергії.

– Таким чином ми виявили масштабну корупційну схему списання природних ресурсів, яку використовують в особистих цілях за рахунок пересічних громадян, і, очевидно, подібні схеми діють скрізь, – зазначив Костянтин Бриль та доручив всім главам районів виявити подібні порушення на територіях, щоб відправити зібрані дані до Київа, для ретельного аналізу та застосування Кабміном належних антикорупційних заходів.

Та, як бачимо, корупційні схеми діють не тільки в газовому господарстві, а й у водопостачанні, інших галузях господарювання. Хочеться сподіватися, що нашій дописувачці з Новопетрівки, щоб “знайти свою правду”, не обов’язково записуватися на особистий при-йом до першої особи.