Заслужена нагорода знайшла командира

Розпорядженням голови обласної ради від 01.12.2015 №382-н Олександр Анатолійович Лобас, підполковник, командир військової частини польової пошти В6266 (37-го батальйону територіальної оборони) за проявлену особисту мужність, героїзм, стійкість та рішучість при виконанні військового обов’язку в умовах, пов’язаних із ризиком для життя, та з нагоди Дня Збройних сил України був нагороджений орденом “За заслуги перед Запорізьким краєм” ІІІ ступеня.

 

Майже два роки бойового досвіду має Олександр Лобас. Але отримав він поки що першу нагороду. Орден “За заслуги перед Запорізьким краєм” ІІІ ступеня повинні були вручити йому до Дня Збройних сил України. Але через те, що батальйон перебував на передових позиціях фронту, нагорода дійшла до адресата лише тепер. Нагороджений командир за ініціативою волонтерів 37-го батальйону із Запоріжжя, Мелітополя і Фонду “Ветерани Чорнобиля”.

– Олександр Лобас, який пройшов зі своїми бійцями гарячі точки на Сході України, – чудова людина, гарний друг і, безумовно, професійний військовий. Він виховав уже не одне покоління бійців, – розповів приятель бойового командира, волонтер і член Фонду “Ветерани Чорнобиля” Олександр Дяченко.

Зазначимо, що 37-й окремий мотопіхотний батальйон сформований у Запоріжжі. Під керівництвом Олександра Лобаса, який і створював його, воює на Донбасі. Спочатку до нього входили бійці, призвані із Запорізької області. Нині тут служать солдати й офіцери з усієї України. Цей підрозділ захищав суверенітет нашої держави в районі населених пунктів: Павлопіль, Широкине, Сартана, Авдіївка, Талаківка та інших.

Пилип ЮРИК