Альтернатива епідемії – давній рецепт!

Профілактика захворювання завжди безпечніше і дешевше, ніж його лікування

За офІцІйною статистикою, з початку епідеміо-логічного сезону в Україні на грип захворіло 2,6 мільйона громадян. З 16 січня у зв’язку з високим рівнем захворюваності на ГРВІ більшість шкіл країни закриті на карантин. А вже через десять днів МОЗ констатувало в Україні епідемію грипу. На 29 січня 2016 лабораторно підтверджено вже понад 153 смерті від грипу.

 

ГРВІ хворіють усі, оскільки це найпоширеніші з інфекційних захворювань. Але взимку гострі респіраторні вірусні інфекції набагато активніші, адже ми самі створюємо оптимальні умови для їх розвитку та поширення. Всі віруси передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і вражають органи дихання. Віруси активно живуть у теплих сухих замкнутих приміщеннях і гинуть від провітрювань прохолодним вологим повітрям.

Навіть від такого смертельного вірусу як “свинячий грип” захистять прості та ефективні методи профілактики: часті полоскання горла і промивання носа теплою солоною водою, регулярне миття рук і провітрювання приміщень. Як говорить відомий педіатр і популярний телеведучий доктор Комаровський: “Лікування ГРВІ взагалі і грипу зокрема – це не ковтання пігулок! Це створення таких умов, щоб організм легко з вірусом впорався. Вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики не зменшують, а збільшують ризик ускладнень”.

Щоб в аптечну безодню не викидати сімейний бюджет, розумніше взяти на озброєння традиційні рецепти зміцнення імунітету. Наші предки чудово обходилися без штучних хімічних препаратів. Їхнім єдиним захистом від хвороб були цілющі трави – невичерпне джерело здоров’я і бадьо-рості. Лікувальним травам здавна відводилася своя частина в городі – це і була особиста домашня аптечка. Пізніше цілющі сили трав навчилися зберігати в настоянках – бальзамах, бітерах. У Європі досі довіряють природним імуностимуляторам: угорському “Унікуму”, якому понад 300 років, латиському “Ризькому бальзаму” – йому 230, українському бальзаму “Давній рецепт” – 120 років, німецькому “Єгермейстеру” – 80.

Вітчизняні лікувальні бітери ТМ “Давній рецепт” давно підкорили стару Європу. Бальзами Золотоноського заводу “Златогор” експортуються в Іспанію, Польщу, Німеччину, Литву, Латвію, Італію, Болгарію, США, Вірменію, Китай.

Склад класичного лікувального бітера: трав’яна витяжка з трьох десятків рослин, ефірні масла, мед, коньяк. І хоча оригінальний рецепт і технологію виробництва бальзаму виробники завжди зберігають у секреті, інгредієнти “Давнього рецепту” відкривають таємницю його цілющої сили. І так, вербена – відома протизапальною, антисептичною, знеболюючою, протисудомною, заспокійливою дією. Ароматна кропива – своєрідний природний полівітамінний концентрат, має кровоспинну, ранозагоювальну, стимулюючу, загальнозміцнюючу, вітамінізуючу дію. Мати-й-мачуха відома протизапальною, антисептичною, знеболюючою, заспокійливою дією, тому вона здавна застосовується при кашлі, бронхіті, астмі. Її дію підсилює материнка, що славиться сечогінним і відхаркувальним ефектом. А ще в “Давньому рецепті” – заспокійливі валеріана і меліса, поліпшують травлення полин і листя горіха, антисептики липа і ромашка. Полин відмінно знімає запалення. А шипшина – це справжній акумулятор здоров’я: вітаміну С у ньому більше, ніж у лимоні і смородині! Трави скомпоновані так, щоб їхня дія була максимально ефективною. Це природний концентрат здоров’я та енергії – традиційний захисник від сезонних застуд.

“Я рекомендую своїм пацієнтам дотримуватися простих правил профілактики в такі періоди, – говорить кандидат медичних наук, доцент НМАПО імені П.Л. Шупика, Олександр Мироненко – Рецепт простий і доступний кожному: щодня вранці і ввечері додавайте в теплий напій (чай, кава, узвар) або в свіжовичавлений апельсиновий сік по 50-70 мл бальзаму “Давній рецепт”. А якщо ви сильно переохолодилися, відчуваєте слабкість і передхворобливий стан, випийте чашку гарячого молока з кількома ложками меду і бальзаму. Витяжки з двох десятків цілющих трав “Давнього рецепту” обов’язково допоможуть організму мобілізуватися і не захворіти. А запобігти руху інфекції допоможе звичайне полоскання носа і ротової порожнини теплою солоною водою. Крім того, щоб відсікти їй шлях, необхідно навіть частіше, ніж звично, мити руки. Робочі та житлові приміщення рекомендую регулярно провітрювати і обробляти кварцом”.

Поєднання мудрої спадщини наших предків з сучасними технологіями в бальзамах ТМ “Давній рецепт” дозволяє максимально використовувати лікувальні властивості рослин для зміцнення здоров’я та підняття імунітету. Довірте своє здоров’я цілющій силі природи і трав.

Євгенія Олександрова