По неділях у залі з колонами

Новий проект, що його днями презентувала обласна філармонія, адресований юним слухачам. Взагалі-то й раніше професійні виконавці не обминали дітей увагою: приміром, торік із 338 філармонійних заходів – 60 відсотків призначалися саме для дитячої аудиторії.

Аж 17 тисяч глядачів побували на цих концертах і театралізованих дійствах… Але тепер із вуст генерального директора філармонії Ірини Конаревої звучить ключове слово “система”. Віднині щотижня по неділях, о 12.00, у Концертний зал імені М.Глінки запрошуватимуть дітей. Їх, немов по сходинках, поступово і дбайливо вестимуть у світ живої акустичної музики – до самісіньких вершин музичного мистецтва.

Проект “Філармонія – дітям” 7 лютого розпочне програма “Відкриваю світ” ансамблю бандуристів “Божена” під орудою художнього керівника філармонії Ольги Беженарь. “Ми хочемо розповісти дітям казку про бандуру, показати, що цей старовинний народний інструмент може бути дуже сучасним”, – наголошує Ольга Петрівна.

Зустріч із ансамблем козацької пісні і танцю “Запорожці” очікує дітей та дорослих 14 лютого. Назва говорить сама за себе: “Будемо козаками!”. А 20 березня цей же колектив покаже дітям прем’єру сезону: фольк-мюзикл “Покровський ярмарок”. При козацькому ансамблі є студія для обдарованих юних танцюристів, де займаються 16 хлопців і дівчаток, та вокалістів (у ній десятеро дітей). Студійців уже можна побачити поруч із професійними артистами. Візьмуть вони участь і в нових програмах для дітей.

Академічний симфонічний оркестр під керівництвом народного артиста України В’ячеслава Реді вийде на сцену 21 лютого. Він кличе хлопців і дівчаток у “Музичну подорож”: від Угорщини – до Росії, від Італії – до Австрії. Не обмине її маршрут і рідну Україну.

Наступна неділя, 28 лютого, подарує дітлахам сповнену гумору й патріотизму музичну казку “Козацька сила”, яку запорізький композитор, заслужений діяч мистецтв України Наталія Боєва написала за мотивами п’єси іншого нашого земляка Олександра Виженка.

Що принесе весна? У березні – “Нові пригоди Вінні-Пуха”, “Царівну-Жабку, або Несподіваний сюжет відомої казки”… У квітні – “Лялькову симфонію”, “Веселий музичний зоопарк” і “Витівки Шапокляйки”… Якщо хочете виховати меломанів із гарним смаком, не пожалійте викроїти із сімейного бюджету 30-40 гривень на квиток та… слідкуйте за афішами.

Віталіна МОСКОВЦЕВА