Бордюри для грядок і клумб

Бордюри для грядок і клумб

Останнім часом серед дачників спостерігається тенденція встановлення бордюрів або огорож не лише на квіткових клумбах, але і на овочевих грядках. Пропонуємо вам переглянути декілька дизайнерських рішень, які можна реалізувати за допомогою бордюрної стрічки.

1. Формування насипних доріжок. Для цієї мети використовують бордюрну стрічку шириною 7,5 або 10 см, яку вкопують у ґрунт, залишаючи піднятим, зазвичай, на 1-3 см. бордюрну стрічка формує межі доріжки і перешкоджає розсіюванню гравію або іншого насипного матеріалу.

 b len1

2. Формування бордюрів грядок. Рівномірне зрошування похилих грядок — зручний і довговічний спосіб зробити підняті гряди; бордюрну стрічку шириною 20-30 см вкопують у ґрунт, залишаючи піднятою на необхідну висоту.

b len2

У разі необхідності, бордюрну стрічку посилюють кілочками з дерева, пластиковими стержнями, трубами, або товстим дротом.

Дуже легко можна зробити бордюр зшитий в кільце. Для цього потрібно взяти відрізок бордюрної стрічки потрібної довжини та скріпити його степлером у кільце, потім вкопати отриманий бордюр по периметру грядки і за допомогою дерев’яних або металевих кілочків по кутах натягнути отриманий бордюр.

b use

Якщо грядка розташована під нахилом, за допомогою відрізків бордюрної стрічки заввишки 7,5 або 10 см її можна розділити на ділянки, завдяки чому вода при поливі розподілятиметься рівномірно, без розмиву грядки.

3. Оформлення клумб і альпійських гірок Бордюрна стрічка застосовується як для розділення частин клумби (у цьому випадку вона застосовується так само як і при формуванні доріжок), так і для формування багатоярусних піднятих клумб.

b len3

b len4

Такі клумби і альпійські гірки не обсипатимуться, вони захищені від вимивання ґрунту і розростання бур’янів.

b len5

4. Оформлення штучних водойм. Бордюрна стрічка застосовується для обмеження простору навколо водойми. Робиться це тим же способом, що і при формуванні насипних доріжок.

5. Оформлення пристволових кругів дерев. Дерева і кущі надійно відгороджені від бур’янів і виглядають доглянутими. Бордюрна стрічка вкопується в ґрунт по периметру круга і, залежно від вподобань садівника, піднімається над землею на різну висоту.

b len6

7. Обгороджування кореневої системи кущів від розростання, захист від бур’янів. Для обмеження розповзання кореневої системи кущів (наприклад, малина, вишні), а також для захисту від поширення бур’янів, бордюрна стрічка заввишки 15-45 см вкопується в ґрунт на усю висоту.

b len8

8. Герметизація теплиці по периметру. Якщо теплиця не має фундаменту, для організації правильного теплообміну потрібна герметизація простору між її корпусом і ґрунтом.

Це зручно робити за допомогою бордюрної стрічки — стрічка необхідної висоти (зазвичай 20-30 см) вкопується в ґрунт по периметру теплиці.

b len9

9. Вистилання садових стежин, доріжок в теплиці. Бордюрна стрічка шириною 30, 45 або 60 см, укладена на стежину, надасть їй доглянутого вигляду, захистить від бруду і розростання трави.

b len10

10. Захист основи будівель від ґрунту і води. Незалежно від виду обробки поверхні постійний контакт деревини або метала з ґрунтом, особливо з вологим, неминуче призводить до швидкого гниття або корозії.

b len11

b len12

b len13