У ЗНУ вшанували пам’ять співця запорізького краю Віктора Чабаненка

У ЗНУ вшанували пам'ять співця запорізького краю Віктора Чабаненка

9 лютого в Запорізькому національному університеті відбувся мітинг, присвячений другій річниці пам’яті видатного ученого-філолога, письменника, відомого громадського діяча, заслуженого діяча науки і техніки, академіка вищої школи, професора Запорізького національного університету Віктора Чабаненка. У ньому взяли участь представники адміністрації вишу, викладачі і студенти навчального закладу загалом та філологічного факультету зокрема, адже саме з ним було пов’язане професійне становлення Віктора Антоновича. Зібралося шановне товариство біля меморіальної дошки митця, яку минулого року встановили у ЗНУ при вході до навчального корпусу № 1.

Відкрив захід завідувач кафедри української мови ЗНУ, професор Петро Білоусенко, який відзначив, що за довгі роки невтомної праці на освітянській ниві Віктор Чабаненко підготував тисячі учнів, учених-мовознавців, викладачів вищих навчальних закладів і шкільних учителів, які продовжують його багатогранну освітньо-наукову діяльність. А сам Віктор Антонович розвинув основи, закладені в ЗНУ видатним філологом Іваном Самійленком. Петро Іванович підкреслив, що великої уваги заслуговують дослідження вченим експресивної стилістики, фольклору, топоніміки Нижньої Наддніпрянщини тощо.
Під час мітингу до слова запросили й проректора ЗНУ з наукової роботи Геннадія Васильчука. Він зауважив, що Віктор Чабаненко зробив неоціненний внесок не тільки в розвиток наукової галузі, але й в історію краю загалом. «Він – борець, філософ і взірець, – саме так охарактеризував проректор Віктора Антоновича, – його сміливо можна називати Каменярем Запорізького регіону, який є генетично зрощеним із нашим Запорізьким національним університетом».

 

IMG 147
Про автора гімну Запорізького національного університету, а також свого Вчителя згадувала й завідувач кафедри російської філології ЗНУ, професор Ірина Павленко. Її спогади стосувалися цікавої знахідки – кількох зошитів із фольклорними записами студентів, які вони свого часу робили під керівництвом Віктора Антоновича. І це говорить про той факт, що справа цієї людини жива і триватиме довгі роки в його учнях і вихованцях.
Звернулися до поетичної творчості Віктора Чабаненка і студенти філологічного факультету Олеся Морозова, Анна Заброда, Вероніка Кулакова, Аліна Боєва, продекламувавши його вірші.
На заході згадали чимало біографічних фактів про вченого, письменника і громадського діяча. Скажімо, відзначили, що він першим вступив до щойно відкритої в 1962 році аспірантури Запорізького державного педагогічного інституту, у 1968 році став на захист Олеся Гончара та його роману «Собор», який нещадно критикували за наказом радянських посадовців. І це далеко не повний перелік, який засвідчує велике наукове дарування та наявність чіткої громадянської позиції, котрої Віктор Антонович дотримувався все життя.
Нагадали присутнім про те, що ознайомитися з життям і діяльністю видатного мовознавця, його творчим доробком можна в аудиторії імені Віктора Чабаненка. Ініціаторами її створення виступили декан філологічного факультету ЗНУ, професор Тамара Хом’як і викладачі факультету за безпосередньої участі та підтримки ректора Запорізького національного університету, професора Миколи Фролова. Варто зазначити, що аудиторію відкрили на базі кафедри, яку Віктор Чабаненко очолював упродовж багато років. За цей час вона стала не лише музеєм його пам’яті, але й місцем для студій, присвячених дослідженню його великої наукової та творчої спадщини. Книжковий фонд аудиторії з бібліотеки вченого поповнила родина Віктора Антоновича, аби всі охочі могли знайти натхнення для своїх творчих і наукових здобутків. Тож вся багатогранна, всебічно досліджена й гідно поцінована, діяльність непересічної особистості Віктора Антоновича Чабаненка продовжилася на філологічному факультеті славними традиціями на продовження великої справи Вчителя.

Прес-центр ЗНУ