Мета Любові Черепахи – побити рекорд Романа Михальчука

Мета Любові Черепахи – побити рекорд Романа Михальчука

Про те, що наша уславлена землячка планує перевершити досягнення свого співвітчизника, першими дізналися учні обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» під час зустрічі з нею, яку влаштували лідери Запорізького відділення Українського союзу ветеранів Афганістану.

Розпочалася зустріч з розповіді про спортивну біографію Любові Черепахи, про її сходження на п’єдестали пошани міжнародних і всеукраїнських змагань. Обличчя ліцеїстів засвідчували обурення суддівською «помилкою», коли в нашої землячки банально «вкрали» три поштовху на Чемпіонаті Світу у Франції, захват – від «танцю» з гирею після встановлення рекорду Гіннесса в Архангельську. Але найчастіше майбутні офіцери дивувалися: «Як?», коли дізнавалися про сумарну вагу, яку підкорювала Любов Олександрівна. Ліцеїстам показали відеозаписи передачі прапора Запоріжжя українській діаспорі в Сан-Дієго, суботника з упорядкування Запорізького військового госпіталю… А потім до залу увійшла сама «примадонна» гирьового спорту, яку ліцеїсти зустріли емоційними оплесками.
Любов Черепаха відповідала на всі запитання, які виникли після перегляду відеоінформації, але, здавалося, їм не буде кінця. Мабуть, тому, що найсильніша гирьовичка планети пообіцяла подарувати за найоригінальніші запитання свій автограф, зроблений на знімку, автором якого є відомий метр художньої фотографії Олег Бурбовський. Присутні на зустрічі офіцери-вихователі так само скористалися можливістю поставити й свої питання. У підсумку фото з автографом Любові Черепахи отримали ліцеїст другого курсу Кирило Новаковський і заступник начальника ліцею з навчальної роботи полковник запасу Руслан Кулька.
У фінальній частині заходу Любов Олександрівна, нагадала, що гирьовий спорт, крім спортивної складової, має й військово-прикладну, і запросила на авансцену свою вихованку, ученицю Юліївської загальноосвітньої школи Аліну Мусійченко. Підхопивши пудову гирю, 16-річна дівчина виконала 16 ривків, чим «завела» ліцеїстів. Перший сміливець здійснив 31 піднімання, другий намагався поєднати ривок з елементами поштовху та жиму, а Любов Черепаха звертала його увагу на помилки. Аж ось до гирі підійшов височенний ліцеїст і заходився «кувати» бали. Ювілейний сороковий ривок першокурсника Дениса Нікітіна, який прибув до Запоріжжя з Харкова, зал зустрів оплесками. Обличчя начальника ліцею з виховної роботи Світлани Дуки випромінювало і гордість за вихованця, і… переживання за безпеку «дитини». Після вісімдесят першого ліцеїст поставив снаряд на «поміст». На згадку про особисте гирьове досягнення він отримав з рук одинадцятиразової чемпіонки світу її фото з автографом.

 

giry1

Під завісу зустрічі ліцеїсти та викладацький склад навчального закладу зробили колективне фото біля прапорів ліцею «Захисник» і Запорізької області.

giry3

________________
Наша довідка. Роман Михальчук – заслужений майстер спорту України, дванадцятиразовий чемпіон світу з гирьового спорту, володар 60 рекордів.