На рівних з лідером - дві з половиною чверті

Гра розпочалася дещо несподівано для господарів. По-перше, вони пропустили дві атаки у виконанні Якова Змітровича та Станіслава Дикого, а по-друге, вперше вразили кошик “ЗАПОРІЖЖЯ” на 4-й хвилині.

Однак поступово один із претендентів на перемогу в регулярному чемпіонаті, яким є “Кривбас”, поступово перехопив ініціативу і не тільки встановив рівновагу, а й вийшов уперед зусиллями головного снайпера команди Дмитра Глєбова (11:8). Щоправда, бомбардир гостей Станіслав Овдєєнко 5 очками у двох атаках повернув запоріжцям лідерство, але на останніх секундах чверті “трюльник” Євгена Ворніка знову вивів “Кривбас” уперед – 16:15. У суперечці бомбардирів тоді передував Томас Камусакі з 6 очками, однак надалі поліпшити це досягнення він не спромігся.

Ще треба зазначити, що в першому періоді гості мали перевагу в боротьбі за відскоки м’яча (10/7), але до великої перерви розгубили її (15/15). Саме ця обставина вже протягом перших двох хвилин наступної чверті допомогла Ігорю Бояркіну та Євгену Ворніку створити шестиочковий відрив – 23:17. Наставник БК “ЗАПОРІЖЖЯ” Дмитро Щиглінський змушений був узяти тайм-аут. І лише коли перевага господарів сягнула двозначної цифри (28:17), гості схаменулися й зусиллями Станіслава Дикого та Якова Змітровича скоротили відставання до тих же 6 пунктів. Тепер настала черга наставника “Кривбасу” Валерія Плеханова вдатися до хвилинної перерви. Його підопічні вели в рахунку до останньої хвилини періоду, та перед самісінькою великою перервою Антон Буц встановив рівновагу – 37:37. Найвлучнішим гравцем у першій половині зустрічі був Станіслав Овдєєнко (12 очок), який випереджав Дмитра Глєбова на два пункти.

Протягом перших п’яти хвилин третьої чверті Яків Змітрович двічі виводив свою команду вперед, але два триочкових влучання Глєбова і одне Бояркіна допомогли криворіжцям створити 8-очкову перевагу – 58:50. Саме за такого рахунку суперники розпочали заключну десятихвилинку, в якій господарі намагалися спочатку збільшити відрив (і їм це вдалося – 64:50), а потім зберегти комфортну перевагу. За три хвилини до фінальної сирени, коли табло засвідчувало 10-очкову перевагу “Кривбасу” (70:60), коментатор вигукнув: “Сенсації не буде!”. І дійсно, у залишок ігрового часу гостям удалося лише дещо скоротити відставання.

Дмитро Щиглінський в експрес-інтерв’ю після матчу змушений був констатувати: “За самовіддачею я не можу дорікнути більшості гравців нашої команди. На жаль, провальною для нас стала третя чверть: не впоралися зі щільним пресингом господарів. Та й фізична втома давалася взнаки на тлі широкого ростеру криворізької команди. Тож невипадково мої підопічні у другій половині гри припустилися вдвічі більше помилок, ніж у першій”.

Напередодні вчорашньої домашньої гри запоріжців з луцьким “Волиньбаскетом” наші земляки мали в активі 31 очко й посідали шосте місце. А трійка лідерів чемпіонату виглядала таким чином: “Кривбас” – 40 очок, “Хімік” – 39, київське “Динамо” – 38, але южненці зіграли на матч менше, ніж опоненти.

“Кривбас” (Кривий Ріг) – БК “ЗАПОРІЖЖЯ”. 70:64 (16:15, 21:22, 21:13, 12:14). Кривий Ріг. 6 лютого. СК ДВНЗ КНУ.

Судді: Б. Шульга, О Раєвський,

О. Чилікін.

“Кривбас”: Бояркін (6 + 6 підбирань + 5 передач), А. Щепкін (12 + 5 передач), Липовцев (5), Глєбов (21 + 5 передач), Нікітін (11 + 5 підбирань); Кондратовець, Забірченко, Тихонов (6 + 5 підбирань), О. Щепкін, Ворнік (9).

БК “ЗАПОРІЖЖЯ”: Рибалко (4), Змітрович (12), Камусакі (6), Дикий (4), Чигрінов (4 + 5 передач); Кондраков (5 передач), Буц (13 очок + 10 підбирань), Саєнко, Фомічов, Овдєєнко (21 + 5 підбирань).

Кидки з гри: 2-очкові – 19/41 – 18/29; 3-очкові – 7/23 – 4/18. Штрафні кидки: 11/17 – 16/21. Підбирання м’яча: 21/15 – 23/7.