Apple офіційно визнала наявність "помилки 1970" і пообіцяла виправити її в найближчому оновленні iOS

Компанія Apple офіційно визнала наявність “помилки 1970” і пообіцяла виправити її в найближчому оновленні операційної системи iOS, повідомляється на сторінці технічної підтримки пристроїв даного виробника.

Представники компанії не вдаються до подробиць, проте відзначають, що ручне переведення системного часу на дату травень 1970 року і раніше може привести до того, що iPhone, iPad, або iPod touch не зможе включитися після перезавантаження. Тим, хто не послухав попередження і все-таки вирішив поекспериментувати, в компанії рекомендують звернутися в авторизований сервісний центр.

Нагадаємо, що даний баг був виявлений в кінці минулого тижня. Ручне переведення системної дати на 1 січня 1970 року і подальша перезавантаження приводило до зависання iPhone на етапі відображення логотипу. Відновленню смартфона в цьому випадку не допомагала ні хард-перезавантаження, ні переведення в режим DFU з подальшим оновленням прошивки. Привести пристрій до тями може допомогти ручне від’єднання акумулятора, що найчастіше неможливо без звернення до професійний сервіс. Проблемі піддаються всі версії iOS і iPhone, що працюють на процесорах A7 і новіше. На старих процесорах з 32-бітної архітектурою цей баг не відтворюється.

Трохи пізніше в мережі з’явився цілий ряд відео з рецептом відновлення пристроїв Apple з “помилкою 1970”:

Нагадаємо, що це вже друга помилка пристроїв Apple за останній час – «помилка 53» була пов’язана з блокуванням смартфонів, які ремонтувалися в неавторизованих сервісних центрах (найчастіше мова йшла про заміну кнопки Home з інтегрованим сканером відбитків пальців) у ході перевірок безпеки, які проводяться при відновленні або оновленні смартфона.