У мережі з'явився вірус, який інфікує смартфони на Android

Данська компанія Heimdal, що працює у сфері комп’ютерної безпеки, виявила спробу розповсюдження небезпечного вірусу в пристроях на платформі Android.

Про це пише Бі-Бі-Сі.

«Поширюваний через смс-повідомлення вірус Mazar здатний отримати права адміністратора в мобільному телефоні, що дозволяють йому робити дзвінки, надсилати текстові повідомлення або повністю видаляти всю інформацію зі смартфону. Винятком є смартфони, в яких у налаштуваннях обрана російська мова. До того ж, щоб “підхопити” вірус, власник смартфона повинен вимкнути встановлену за замовчуванням опцію, що дозволяє завантаження софту тільки від надійних джерел», – йдеться в повідомленні.

Heimdal зазначає, що тестові повідомлення з вірусом Mazar були відправлені на більш ніж 100 тисяч мобільних телефонів в Данії.

Поки не ясно, чи отримували такі повідомлення користувачі в інших країнах.

Це перший випадок, коли була зафіксована повномасштабна атака з використанням цього вірусу.

«Спочатку власники смартфонів отримують звичайну смс з посиланням на мультимедійне повідомлення. Це посилання завантажує в телефон Tor браузер, що дозволяє анонімні з’єднання в інтернеті. Після цього через Tor завантажується сам вірус. Браузер використовується для того, щоб приховати джерело поширення шкідливої програми», – зазначають фахівці.