Життя за біоритмами: що і коли краще робити протягом дня

Наш організм працює циклічно, тобто за своїми внутрішніми біоритмам. У кожного органу є піки активності і навпаки – спади. Знати біоритми свого організму, значить – захистити себе від маси неприємностей.

Наука, яка вивчає біоритми людського організму, називається хронобіологія. Хронобіологи рекомендують:

1. Якщо ви стежите за своєю вагою, не ставайте на ваги о восьмій годині вечора. Саме в цей час доби показник маси буде максимальним.

2. Якщо ви керуєте авто, то постарайтеся не сідати за кермо від 2 до 4 години ранку. В цей час доби не тільки сильно знижена працездатність людини, але і ослаблений зір, в тому числі розрізнення кольорів. Навіть контрастні кольори – червоний і зелений – стають для ока практично однаковими.

3. Кава буде набагато смачнішою, якщо її випити до полудня. Саме в цей час з найбільшою ретельністю працює нюх, і запахи відчуваються надзвичайно гостро. Але будьте обережні, якщо у вас є схильність до підвищення тиску – саме в проміжку з 7 до 10 ранку, коли організм пробуджується і потягується, артеріальний тиск різко підскакує.

4. Спиртне можна вживати в період з 18 до 20 годин. У цей час печінка найбільш вправно розправляється з алкоголем.

5. Імпульсивним людям варто уникати поспішних рішень, прийнятих до 9 години ранку. Втім, занадто довго зважувати “за” і “проти” теж не варто. Оптимальний час для прийняття важливих рішень (якщо вірити біоритмам) – рівно опівдні.

6. Приступати до хворобливих процедур, на зразок відвідування стоматолога, епіляції або мезотерапії краще з 18 до 20 годин. У цей час больова чутливість істотно знижується.

7. Робити укладання волосся найкраще між 14 і 15 годинами, коли в організмі мало статичної електрики, і волосся легко піддається різним маніпуляціям.

8. Якщо ви задумали вразити обранця своєю красою, то для відповідального побачення краще вибрати час з 10-11 ранку і в 16-18 годин дня. У цей час ми виглядаємо свіже всього. До речі, від спокуси побачитися з коханою в обідню перерву, з 13 до 15 годин, іноді варто відмовитися: в цей час сповільнюються обмінні процеси, і ми виглядаємо більш млявими, ніж зазвичай.

9. Сексопатологи стверджують, що трагічною, але дуже бажаною радістю для вашого чоловіка може стати ранкова розминка заняття сексом. Саме з ранку у чоловіка найбільш висока концентрація тестостерону. А ось у жінок пік статевої активності, на жаль, як правило, припадає на 23 години, коли чоловік хоч і не проти зайнятися сексом, але вже дуже швидко переходить від ніжних слів до солодкого посопування. Втім, стверджують фахівці, існує і компромісне чоловічо-жіноче час для занять сексом – 16 годин, але за іронією долі доводиться воно, на жаль, на розпал робочого дня.