У Європі виразили підтримку переселенцям і жителям Донбасу

Мешканці європейських країн відчувають нестачу інформації про поточні події на Донбасі і виступають за швидке мирне врегулювання конфлікту в регіоні. Такі висновки зробили волонтери громадської ініціативи “Відновлення Донбасу” за підсумками виставки малюнків дітей з Донецької і Луганської областей, організованої 16 лютого у Брюсселі.
Гостями експозиції у Бельгійському королівському музеї природних наук стали як представники Європарламенту, європейські журналісти і експерти, так і діти, звичайні сім’ї з Бельгії, Франції, Польщі, Литви, Туреччини та інших країн.
Під час виставки волонтери ініціативи представили ряд відеороликів про Донбас, презентували альбоми про проведення виставки в різних регіонах України. Особливо європейців вразили відео, що демонструють масштаби руйнувань на Донбасі, а також розповіді дітей, які пережили обстріл. З гостями виставки і журналістами також особисто поспілкувалася і переможниця конкурсу, 15-річна Софія Сбитнєва.
За словами засновника ініціативи, українського політика Олександра Клименко, сьогодні проблеми Донбасу поступово відходять для Європи на другий план. “Саме тому ми відкрили цю виставку у Брюсселі. Щоб європейці – не лише політики і журналісти, але і звичайні люди – побачили і зрозуміли: Донбас – це не просто далека точка на карті з якимись незрозумілими їм проблемами. Донбас – це мільйони людських доль, це сльози і в той же час іскристі надією очі сотень тисяч дітей, чиї емоції і переживання виражені в цих малюнках”., – відмітив Клименко.
За словами волонтерів ініціативи, малюнки, відеоролики і фотографії про Донбас не залишили байдужими європейців. Багато хто з гостей висловив жаль, що місцеві ЗМІ практично перестали освітлювати цю тему не дивлячись на те, що цей тліючий конфлікт в центрі Європи продовжує нести загрози міграцій, епідемій і незаконного переміщення зброї. Представники “Відновлення Донбасу” в спілкуванні з гостями виставки підкреслили, що сьогодні цей конфлікт, як і питання відновлення регіону, можуть бути вирішені тільки на міжнародному рівні.
Малюнки і відеоролики про Донбас не залишили байдужими європейців. “Ми побачили, що мешканці країн Європи сьогодні мало знають про події на Донбасі. Інформація про нашу проблему у свідомості європейців застигла у періоді весна-літо 2015 року. І зараз вони щиро дивуються з необхідності такої виставки. Дивуються, коли дізнаються, що військові дії тривають і ситуація залишається украй гострою і напруженою. Вони співпереживають нашим проблемам, запитують чим можуть допомогти”, – поділилася враженнями від виставки керівник “Відновлення Донбасу” Олена Петряєва.
Нагадаємо, конкурс “Мир і війна очима дітей Донбасу” був організований громадською ініціативою “Відновлення Донбасу” весною-літом 2015 року. Осінню-взимку 2015 року, а також у січні 2016 року малюнки відправилися в серію регіональних виставок і відвідали Київ, Житомир, Чернівці, Суми, Харків, Краматорськ і Лисичанськ. Після експозиції у Брюсселі, 17 лютого, виставка також буде відкрита у Верховній Раді України.