„Найкраща Сотня в небо йде…”

„Найкраща Сотня в небо йде...”

Із них починалася сьогоднішня Україна – держава хоробрих синів-патріотів, які стали на захист майбутнього своїх нащадків. Небесна Сотня… Відважна, самовіддана, і, зрештою, та, що стала святою завдяки великому подвигу в ім’я народу. Їй моляться сьогоднішні воїни, які боронять цілісність і незалежність України на фронтах російсько-української війни. По ній плачуть свічі і завчасно посивілі матері…

DSC 0077

Їхнім полем бою став сакральний київський Майдан, і щоб описати, возвеличити подвиг патріотів, замало слів… Однак напередодні Дня Героїв Небесної Сотні колектив обласної бібліотеки для дітей „Юний читач” спробували доторкнутися серцями тих трагічних і тих визначних для оновленої України днів. Так, у читальному залі бібліотеки пройшов спогад-реквієм „Найкраща Сотня в небо йде…”, в якій взяли участь читачі-старшокласники.

Спершу учасники заходу ознайомилися з експонатами історико-патріотичних експозицій „Слово Майдану”, „Про час, Батьківщину і нас” та книжковими новинками, що висвітлюють події Революції Гідності та воєнні дії на сході України.
Про те, як починався і як піднімався Майдан, як повстав народ на захист своєї Батьківщини, розповіли безпосередні активні учасники тих подій, громадські діячі і волонтери Лідія Кривенко, Олександр Павленко та Володимир Коляка.
На власні очі могли побачити хлопці і дівчата події Майдану, переглянувши документальний фільм „Євромайдан”. Особливу атмосферу піднесення і патріотичного духу передав своїми віршами Олександр Павленко. А далі зазвучав Гімн України, мелодійні „Чорнобривці” у виконанні запорізького музиканта і вокаліста Богдана Хижняка. А під тужливу „Плине кача” учасники заходу запалили свічки пам’яті. Завершилася зустріч презентацією пісні „Очі Небесної Сотні” у виконанні українського гурті „Спів Братів” на слова Олександра Виженка.

DSC 0071
І цими лютневими днями, сповненими туги за полеглими патріотами і гордості за наш народ, згадаймо великих синів великої держави. Слава і вічна пам’ять Героям, які не вмирають, а там, з висоти небес боронять Україну і обіймають рідну землю своїми крилатими душами!..

Олена МУХА