У Запоріжжі відкрили меморіальну дошку на честь героя Михайла Гончаренка

У Запоріжжі відкрили меморіальну дошку на честь героя Михайла Гончаренка

19 лютого у Класичному приватному університеті вшанували пам’ять Михайла Гончаренка – солдата, колишнього студента вишу і співробітника фіскальної служби, який загинув під час боїв на Донбасі. Саме у цей день хлопцеві мало б виповнитись 25 років.
На відкриття меморіальної дошки прийшли представники Запорізької облдержадміністрації, Головного управління ДФС у Запорізькій області, заступник Запорізького обласного військового комісара, полковник Михайло Логвінов, колеги з податкової інспекції Комунарського району, з якими солдат працював до призиву, керівництво університету, викладачі, друзі та студенти.

DSC 0007

Нести службу у зоні АТО 23-річний юнак відправився одним із перших у лавах добровольців у квітні 2014 року. Мріяв повернутися з перемогою, але ворожа куля завадила здійснити задумане. У липні у селі Лозове, неподалік Артемівську, із засідки терористи обстріляли колону нашої військової техніки. Куля пробила хлопцеві бронежилет, проте навіть пораненим, Михайло прикривав собою своїх побратимів із 93-ї механізованої бригади. За що й був нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно). Нагороду героя вручили матері – Галині Гончаренко, яка нині працює у волонтерському фонді “Солдатські матері”.

DSC 0054
Викладачі і студенти університету, де навчався Михайло Гончаренко, згадують його як сміливого та рішучого, вірного товариша. Завжди усміхнений юнак, готовий будь-якої миті прийти на допомогу – таким пам’ятатимуть його і колеги з фіскальної служби.
Відтепер ще одна пам’ятка завжди нагадуватиме нам, що подвиг українських захисників вічний, а герої – не вмирають. Вони живуть у наших серцях, і на їх прикладах любові до Батьківщини зростатиме не одне покоління майбутніх захисників.

Головне управління ДФС у Запорізькій області