Запорізькі волонтери підвищили мобільність миколаївським морпіхам

Запорізькі волонтери підвищили мобільність миколаївським морпіхам

Позашляховик «Міцубісі Л200», який на передовій стане мобільним командним пунктом, начальнику штабу протитанкового дивізіону 36-ої бригади морської піхоти ЗСУ майору Антону Логвинову презентувала відома запорізька волонтерка Світлана Ушакова. Запорізька обласна організація національної спілки журналістів України співпрацює з волонтеркою в рамках свої безстрокової благодійної акції на підтримку воїнів-захисників України і вже реалізувала чимало патріотичних проектів.

Результати її волонтерської діяльності говорять самі за себе: Світлана і її родина – дорослі діти Андрій та Вікторія впродовж всього періоду, що точиться збройне протистояння воїнів-захисників України із терористами-окупантами на Донбасі, опікується військовослужбовцями запорізької 55-ої артбригади. Для них група запорізьких волонтерів, роботу якої координує Світлана Ушакова, зібрали і передали тонни харчів, необхідне обмундирування, термобілизну, запчастини для військової техніки, засоби для організації побуту у військово-польових умовах, тощо. Також для артилеристів родина Світлани передала вже дві (!) автівки – аналогічний позашляховик для командира та броньоване авто для розвідників.

IMG 8216
Віднедавна волонтерка взяла під опіку і миколаївських морпіхів. З ними поріднив Світлану колишній командир противотанкової батареї 55-ки тоді ще капітан, а нині вже майор Антон Логвинов. Хлопець у свої 28 років очолив підрозділ, на озброєнні якого стояли гармати – «рапіри» (їх застосовують у ближньому, у полі зору- на відстані до 800 метрів, протитанковому бою), і успішно утримував позиції свого підрозділу на лінії вогню. За весь час його керівництва підрозділ не втратив ні однієї одиниці бойової техніки і ні одного бійця. Хоча довелося побувати у гарячих переділках.

IMG 8231
– Я доволі частенько навідувалася до хлопців на передову, а коли випадково дізналася, що Антон – молодший син заступника запорізького облвійськокома полковника Михайла Логвинова, дуже здивувалася. Бо батько таки ж міг «відмазати» синочка, але ж він не скористався такою нагодою. Відтоді ще більше стала поважати цього хлопця, – розповіла Світлана. – Тому прагнула зробити для нього щось ще значніше, ніж робила до цього. Він для мене як син, і називає мене хрещеною мамою.
Коли Антон пішов на підвищення- перебрався до морпіхів, які утримують позиції берегової охорони на узбережжі під Новоазовськом та на кордоні із Кримом, Світлана Тарасівна , не полищаючи своєю опікою запорізьких артилеристів, взялася допомагати й миколаївцям. Позашляховик для Антона Логвинова знайшли в Польщі, а в Запоріжжя його допомогли перегнати волонтери організації “Дрогобич SOS”.
Щоб машина не підвела в бою, їй зробили капітальний ремонт з проведенням зварювальних робіт для зміцнення рами, придбали новий потужний акумулятор, кузов закрили новісіньким тентом. Організацію всіх ремонтних робіт забезпечив приватний підприємець Віталій Іванов.
Для військової техніки протитанкового дивізіону морпіхів і конкретно для цього позашляховика Світлана Ушакова придбала тосол, автомобільне масло і антифриз, набори ключів, домкрат і чимало різних необхідних запчастин.
Але значну частину передачі для військовослужбовців склали смаколики. Морпіхи таки ж поласують варениками від Ольги Леоновець і її мами Валентини Василівни, пиріжками від Людмили Дармороз.
Хлопцям небайдужі запоріжці також передали багато банок різної домашньої консервації, салатів і варення, смалець і сало, набори сухого борщу “Запорізький”. А син волонтера Геннадія Леоновця – шестикласник запорізької школи №30 Кирило зібрав для військових художню літературу.

IMG 8347
Великою підмогою в боротьбі з вірусами, а також лікуванні різних захворювань стануть медикаменти – противірусні, протизапальні, знеболюючі, жарознижуючі, проти кишкових розладів, тощо медичні препарати, які для морських піхотинців зібрали студенти і викладачі ветеринарного факультету НУБіПУ (м. Київ), який очолює декан – академік Микола Цвіліховський, та фахівці НДІ здоров’я тварин, на чолі з професором Дмитром Засєкіним. Вони організували збір макулатури і благодійних внесків, і на виручені кошти – придбали для військовослужбовців медичні препарати. Координатором цієї благодійної акції стала секретар Ради молодих вчених факультету запоріжанка Валерія Зворигіна. Вона співпрацює із ЗОО НСЖУ в рамках ініційованої журналістами благодійної акції на підтримку наших військовослужбовців. Ще кілька коробок з препаратами передала і керівник волонтерського благодійного фонду «Лебедія» Любов Мороко.
У розташування бригади поїхали також дев’ять матраців, зшитих власноруч Валентиною та Катериною Виниченко (всього мама і дочка пошили їх більше 500!). А ще Катерина передала для морських піхотинців маскувальну сітку, сплетену волонтерами обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Патріот».
Всім благодійникам майор Антон Логвинов висловив свою щиру вдячність. А деяким встиг зателефонувати і подякувати особисто.
– Це наша робота – бути на лінії вогню і захищати свої родини, друзів, свою державу. Та нам дуже потрібна ваша підтримка і турбота. Вони додають впевненості , сил і наснаги, – щиро поділився майор Логвинов. – Від імені своїх побратимів дякую всім, хто нас підтримує словом і ділом. Разом з вами ми непереможні!

 

Олександра Воронцова