Торгувати ПММ потрібно по-новому

Реалізаторів бензину і дизпалива очікують зміни, і пов’язані вони з наміром держави знизити тіньовий оборот ПММ. Як розповів начальник Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м Запоріжжя Роман Афонов, зміни торкнуться порядку сплати та адміністрування акцизного податку.

З 1 березня в пілотному режимі в Україні запрацює «Система електронного адміністрування реалізації пального». Основною одиницею електронного адміністрування стане зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизна накладна. Така накладна повинна бути внесена до Реєстру при кожному продажі палива.
До, речі, така практика добре зарекомендувала себе в країнах ЄС і саме таким чином можна забезпечити відповідний контроль з боку держави за реалізацією паливно-мастильних матеріалів. Після закінчення пілотного режиму роботи «Системи електронного адміністрування реалізації палива», вона повноцінно увійде в експлуатацію.
Для довідки зазначимо, що згідно з новою редакцією Податкового кодексу до пального віднесені: нафтопродукти, скраплений газ, пальне моторне альтернативне і паливно-моторні суміші.

За матеріалами
Спеціалізованої ДПІ в м.Запоріжжя