На Запорізькій ТЕС школярам розповіли про професію енергетика

На Запорізькій ТЕС школярам розповіли про професію енергетика

18 і 26 лютого на Запорізькій ТЕС пройшли екскурсії профорієнтації для учнів енергодарської загальноосвітньої школи №5. «Про професію з любов’ю» – в такому форматі 28 учнів зробили захоплюючу подорож у світ, де народжується теплова енергія, світ основних професій ТЕС.
Після невеликої презентації принципів роботи ТЕС, школярі відвідали основні й допоміжні цехи, де познайомилися з фахівцями ДТЕК і побачили, в чому полягає робота енергетиків. На кожній виробничій ділянці діти щиро дивувалися складнощам процесів і задавали безліч запитань.

vug
«Було цікаво побачити, як працюють хіміки, лаборанти, і ті, хто працює за верстатами. Нам показали багато вугілля на складі і величезні труби, які ми бачимо навіть при в’їзді до міста. Ми ще не вивчаємо фізику і хімію, але сьогодні нам дуже цікаво розповіли про ці уроки і наскільки вони важливі для майбутньої професії. Захотілося стати дорослішим», – ділиться враженнями Максим Постников, учень 6-Б загальноосвітньої школи №5.

him
Фінальним акордом подорожі стала експрес-презентація заходів для енергозбереження на електростанції, яка сама виробляє енергію. Стратегічний напрям по енергоефективності, що реалізується на тепловій станції, виявився близьким школярам. Колектив загальноосвітньої школи №5 торік завоював срібний сертифікат в регіональному конкурсі ДТЕК «Енергоефективні школи». На виграний грант школа замінила вікна в початковому класі. А художня робота старшокласника цього ж учбового закладу отримала у 2015 році гран-прі нового конкурсу ДТЕК соціальної реклами.
Для наочності й підтвердження важливості роботи над енергоефективністю школярі разом з фахівцем ДТЕК провели імпровізований теплоаудит актової зали.

audit
“І дітям і нам, дорослим, було цікаво побувати на такому енергетичному гігантові як Запорізька ТЕС. Екскурсія співпала з проведенням обласного місяця профорієнтації. Майже у 100% наших дітей батьки пов’язані з роботою в енергетиці. У хлопців зараз такий вік, що їм все цікаво, вони вбирають усе нове, як губка. Сьогодні нам показали різні сфери діяльності – від професії фрезерувальника до машиніста енергоблока. Діти дуже вразилися. Можливо, сьогоднішня екскурсія надихне дітей надалі зв’язати своє майбутнє з тепловою енергетикою”, – розповідає Ольга Дидюк, профконсультант загальноосвітньої школи №5.
Після насиченої екскурсійної програми хлопців чекав конкурс, як говорять педагоги – “на засвоєння пройденого”. З новими емоціями, знаннями і подарунками від ДТЕК школярі повернулися до учбового процесу.