«Срібний глобус» кличе у мандри

«Срібний глобус» кличе у мандри

У запорізькому ПК «Хортицький» відбувся Перший кінофестиваль туризму «Срібний глобус». Поспілкуватися із друзями та однодумцями завітало чимало досвідчених туристів і молоді. Вони жваво обговорювали спогади, досягнення, переглядали старі фотографії, планували подальші подорожі.

Організатори заходу – члени Федерації спортивного туризму(ФСТ) Запорізької області – прагнули показати історію розвитку, становлення і зростання спортивного туризму в Запорізькому краї, пропагувати здоровий спосіб життя, підтримати патріотичне виховання та залучення до активного спорту молоді.
Творчий колектив нашої газети «Запорізька правда» також є прибічником здорового і активного способу життя. Більше того, плануємо спільно із обласною ФСТ реалізувати низку заходів освітньо-туристичного проекту «Запорізької правди» під гаслом «Знай і люби свій край!». Тож і ми зробили внесок у цей захід.

SAM 0786
З великою зацікавленістю учасники поринули у перегляд відеострічок. Багато з присутніх у залі могли побачити себе на екрані. У перервах між кінострічками для глядачів виступали виконавці бардівських пісень – гурт «Неслыханная Прибыль». Весь зал хором підспівував, адже всі ці пісні кожен обов’язково бере із собою у походи.
Туристи обмінювалися спогадами про маршрути, якими вже пройшли, та про ті, які ще тільки плануються. Член спортивного клубу водного туризму Станіслав Зайцев у фойє палацу культури презентував велику карту з помітками шляху, який подолав самотужки. Він запропонував учасникам заходу у майбутньому здійснити подорож по Дніпру до Чорного моря на катамаранах, а згодом – похід від Кодака до Кінбурна. Пропозиція сподобалась, на неї тут же пристали кілька прихильників.

Турклуб «Горизонт» запросив у подорож до Турції  Лікійською стежкою навесні. Влітку заплановані сходження на вершини Кавказу у Сванетії та підкорення Монблану в Альпах. Це вже пройдені маршрути того року,але так захопливо участники мандрівок минулих років розповідали про красу Франції, Швейцаріїї,Австріїї , що було вирішено трохи змінити маршрути,та провести ще декілька груп цього року в цих країнах. До Чорногоріі направляться восени з рюкзаками по горах,а потім відвідають знаменитий парк Дурнітор.

 Але і по запорізькій області туристи немало помандрують. Наш край славен і Кам яною Могилої під Мелітополем, найбільшою в Європі пустелею Олешківські піски на межі з Херсонською областю, під Розівкою  заказник Беш-Таш з неймовірними краєвидами. Полюбуватись фрагментом кістки мамонта зможемо в Кам янці Дніпровській. Та і замки у нас є Василівка запрошує і до замку і у Скельські катакомби. Водоспади навесні в Янцевському кар єрі під Вільнянськом красою заворожать погляд навіть вибагливих любителів природи.  В рамках проекту «Люби та знай наш край» журналісти  «Запорізької правди» запросять всіх бажаючих передплатників газети до подорожі.
Організатор фестивалю, майстер спорту з туризму Олександр Штіфман, підбиваючи риску, відмітив, що захід був направлений на заохочення людей до туристичного спорту, створення нових груп та організацію походів.

– Наша затія вдалася, – зазначив Олександр, – тож зробимо наш фестиваль «Срібний глобус» традиційним.

Тетяна Тимошенко