У рамках ShareCamp обговорили декілька десятків ідей спрямованих на розвиток Запоріжжя

“Одна з головних думок, висловлених сьогодні: вимагати і скаржитися можуть усі. Що треба робити для того, щоб щось змінилось”? – коментар учасника “ShareCamp: Нові можливості для розвитку Запоріжжя” в Facebook. Під час заходу пропонували ідеї для розвитку міста, конкретні кроки, які змогли б зробити проживання в Запоріжжі комфортнішим.

Своє бачення висловлювали як корінні жителі міста, так і ті які прибули із зони АТО і Криму – їхній погляд “з боку” на звичний устрій цінний для розвитку у Запоріжжі, наприклад, туризму. Окрім традиційно озвучуваних проблем з вуличними туалетами, дорогами, велодоріжками, пандусами, нерозвиненою інфраструктурою, говорили і про ті незручності, з якими стикаються приїжджі. Наприклад, інформування про зупинки в громадському транспорті, яке навіть не вимагає фінансування, полегшило б гостям перебування в місті. Так само як і інформаційні стенди і карти Запоріжжя, поширювані на вокзалах. А ось привабити туристів у місто допоможе розвиток фестивальної культури. Причому організація масових заходів повинна лягати не на плечі відповідних управлінь і департаментів, а являтися ініціативою громадських організацій.
Під час “Світового кафе” у рамках ShareCamp, організованого Громадською організацією “Укрпростір” 26 лютого, кожен міг висловити свої ідеї по чотирьох напрямах – послуги, бізнес, благоустрій, туризм і культура. При цьому не лише акцентували увагу на проблемах, але і пропонували шляху вирішення. Наприклад, у збільшенні кількості недорогих дитячих спортивних секцій могли б прийняти участь і батьки, створюючи спортивні клуби. Єдиний нюанс в цьому питанні — приміщення.
До прибирання міста готові волонтери, а до наведення чистоти навколо своїх офісів і магазинів могли б приєднатися і бізнес-структури. Прозвучала також пропозиція прибрати з вулиць “інформаційне” сміття — величезна кількість рекламних бордів не прикрашає вулиці. При цьому інформованість населення про цікаві або важливі події в місті досить низька.
Відсутність майданчиків для спілкування — одна з основних проблем, озвучена під час заходу. Для бізнесу таким “майданчиком” можуть стати ко-воркінги, поширені в інших містах, але тільки почали з’являються в Запоріжжі завдяки міжнародним фондам, робота яких спрямована на підтримку внутрішньо переміщених осіб. Проте виграють від таких проектів і місцеві жителі.
Приклади проектів спрямованих на допомогу прибулим із зони АТО, які реалізуються у Запоріжжі за підтримки міжнародних фондів і приносять користь запорожцям, були презентовані на Кемпі. Серед них – “Книголісся” і фестиваль “Коло друзів”, курси по медіаграмотності у бібліотеці для юнацтва, розроблені і вже впроваджувані бізнес-ідеї, юридична і психологічна допомога населенню… “ShareCamp: Нові можливості для розвитку Запоріжжя” також зміг стати майданчиком для спілкування і обмінами ідеями нових і корінних жителів Запоріжжя завдяки міжнародній допомозі – ПРООН та Уряду Японії. Як результат – позитив учасників і близько 70 ідей для розвитку Запоріжжя, велика частина з яких цілком реальна.