Робот від MX3D друкує мости прямо в повітрі

Голландський стартап MX3D став відомий завдяки своєму велосипеду з візерунчастою рамою, створеному методом зварювання та 3D друку. Інший проект компанії – це роботизована система 3D друку, яка дозволяє будувати мости прямо в повітрі. Перший пішохідний міст з’явиться в Амстердамі вже наступного року.

Роботи від MX3D мають шість ступенів рухливості, що дозволяє створювати складні тривимірні об’єкти, накладаючи невелику кількість сталі шар за шаром. Також механізми можуть просуватися у міру виконання роботи. У випадку з будівництвом моста вони рухатимуться один до одного, поки міст не буде сполучений посередині.
За рахунок цієї рухливості роботи можуть робити об’єкти будь-якого масштабу. Майбутній міст в Амстердамі буде не дуже великим – всього 8 метрів в довжину. Спочатку MX3D хотіли будувати міст прямо над каналом, але відмовилися від цієї ідеї з міркувань безпеки. Роботи виготовлять усю конструкцію повністю, а також зберуть спеціальну підтримувальну частину, яка буде тримати вагу самих механізмів.
Особливість роботів від голландського стартапа полягає в тому, що вони не повторюють одноманітні дії, а виконують складні і різноманітні завдання. Для цього MX3D створили спеціальне програмне забезпечення. Розробники планують удосконалити програми в майбутньому, доповнивши їх скриптами і кодами для створення інших великих об’єктів.