А тим часом на депутатських комісіях...

Місцевий бюджет працюватиме на громаду. Депутати  постійної комісії з питань бюджету  Запорізької обласної ради вимагають по-хазяйськи витрачати кошти скарбниці області.

Протягом двох робочих днів члени комісії  під проводом голови комісії Олега Ткаченка розглядали питання виділення коштів з обласного бюджету в 2016 році на програми соціально-економічного і культурного розвитку громади.

Спілкуючись з керівниками структурних підрозділів ЗОДА, що є розпорядниками коштів, депутати бюджетної комісії задавали часом дуже незручні запитання. Наприклад, чому керівник одного інтернату комунальної форми власності купує картоплечистки за 20 тисяч гривень, а інший – за 50 тисяч? Заступник голови комісії з питань бюджету Наталія Міхайская внесла пропозицію закуповувати для комунальних установ і закладів освіти, медицини та соцзахисту однотипне обладнання, що значно знизить витрати за рахунок оптових покупок і спростить сервісне обслуговування пральних машин, печей, водонагрівальних котлів.

– Ми ні в якому разі не збираємося нав’язувати постачальника, але підходити до питань закупівлі дорогої побутової техніки, комп’ютерів, інших товарів та послуг потрібно по-хазяйськи, – зауважила Наталія Вікторівна.

Одним з механізмів виключення корупційної складової при витрачанні коштів обласного бюджету та державних субвенцій депутати вважають якнайшвидший перехід на систему ProZorro. Освоїти цю платформу і перейти на закупівлі через цей сервіс депутати порекомендували всім розпорядникам коштів в Запорізькій області.

Крім того, комісія з питань бюджету доручила виконавчому апарату Запорізької обласної ради проінформувати всіх депутатів Запорізької обласної ради про можливість подавати заявки про проблеми їх територій, які вимагають оперативного вирішення і виділення коштів з обласного бюджету. На думку депутатів комісії з питань бюджету, такі сигнали допоможуть більш об’єктивно розподіляти кошти з казни області.

Rada.zp.ua