Масляний тиждень — можливість весело попрощатися із зимою

Масляна вважається одним із найвеселіших свят року. Вона починається за тиждень до Великого посту. Попри те, що дата початку Масляної безпосередньо залежить від християнського поста, саме свято не є споконвічно православним. Масляна спрадавна була язичницьким святом, яке знаменувало проводи суворої зими і прихід теплої весни.
Цього року Масляна почнеться 7 березня і закінчиться 13 березня.
Кожен день Масляного тижня має особливе значення, і не дивлячись на те, що свято йде коренями в глибоку давнину, воно дійшло до наших днів.
І так, як дотриматися його традицій.
Головними традиційними атрибутами народного святкування Масляної завжди були: опудало Масної, забави, катання на санях, гуляння, обов’язкове приготування млинців, перепічок, вареників та сирників.
Масляна починається у понеділок, який називається “зустріч”. Цього дня зустрічають Масляну, наряджають ляльку-опудало, будують снігові гори.
Вівторок називають “загравання”. Цього дня проводять оглядини наречених, щоб посватати молодих до настання Великого посту.
Середа – “ласунка”. Цього дня зяті ходять на млинці і частування до тещ.
Четвер – “розгул”, вважається найвеселішим днем. У четвер по вулиці возять опудало на колесі, катаються, співають пісні і починають колядувати.
П’ятниця – “вечірки тещ”. Цього дня зять запрошує тещу у гості і пригощає її млинцями і всякою смакотою.
Субота – “зовичні посиденьки”. Цього дня невістка дарує сестрам чоловіка подарунки. Крім того, у суботу демонстративно спалюють опудало Масляної і остаточно прощаються із зимою. Попіл прийнято розвівати по полю, щоб був хороший врожай.
Неділя – останній день Масниці його називають “прощена неділя”, “прощений день” або “проводи”. Цього дня прийнято просити пробачення у своїх рідних і близьких, щоб з чистою душею увійти до Великого посту.