На інформаційно-консультативну зустріч з питань ЗНО та вступу 2016 до ЗНУ завітали школярі міста й області

27 лютого на базі Запорізького національного університету відбулась інформаційно-консультативна зустріч для учнів 11-х класів середніх шкіл та випускників коледжів м. Запоріжжя і Запорізької області щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання і Правил прийому до ЗНУ у 2016 році.
Близько 200 майбутніх абітурієнтів – старшокласників шкіл Запоріжжя й Запорізької області разом із батьками завітали на зустріч з питань проведення ЗНО та вступної кампанії 2016 року. Гості отримали інформаційно-рекламні матеріали про особливості вступу до вишу та запрошення на безкоштовні пробні тренінги із ЗНО.
Звертаючись до присутніх, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура наголосив на важливості зустрічі, яка має допомогти випускникам і майбутнім абітурієнтам успішно пройти тестування із зовнішнього незалежного оцінювання і вступити до обраного вищого навчального закладу. Також він відзначив, що цьогорічна вступна кампанія відбувається на фоні змін у нормативній базі, реформуванні освітнього простору, що потребує пояснень змін у процедурі вступу. Тому керівництво ЗНУ разом із представниками обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти започаткувало такі інформаційно-консультативні зустрічі для детального пояснення всіх особливостей процедури ЗНО та вступної кампанії.
Інформацію про зовнішнє незалежне оцінювання-2016 представила майбутнім абітурієнтам директор Запорізького обласного науково-методичного центру моніторингу якості освіти Світлана Павлова. Вона пояснила основні процедурні моменти ЗНО, звернула увагу на календар, де є дати основної та додаткової сесій і на зміни щодо ДПА. Світлана Олегівна порадила майбутнім абітурієнтам реєструватись та проходити випробовування не з трьох, а з чотирьох предметів ЗНО та нагадала, що до 18 березня можна вносити корективи в реєстрації на ЗНО, наприклад, змінити персональні дані чи предмети ЗНО.
Розповіла Світлана Олегівна і про основні порушення процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання знань, умови її припинення та подальші наслідки для абітурієнта, а також про перелік поважних і неповажних причин неможливості взяти участь в основній і додатковій сесії ЗНО та подальші дії учнів. Нагадала гостя і про необхідні документи для проходження ЗНО – це паспорт, сертифікат та запрошення-перепустка. Окрема увага була приділена умовам проходження ЗНО і ДПА, зокрема умовам скасування процедури ЗНО та умовам відмови в реєстрації.
Про особливості цьогорічних Правил прийому до вишу, процедурні моменти вступу, нововведення вступної кампанії, послідовність дій абітурієнта при вступі розповіли у своєму виступі відповідальний секретар приймальної ЗНУ Дамір Бікулов і начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська.
Дамір Тагірович нагадав про важливість визначення пріоритетності вишу, оскільки це суттєво вплине на можливість отримати освіту за рахунок бюджетних коштів. Юлія Паскевська розповіла учасникам зустрічі про можливості, які відкриває навчання в Запорізькому національному університеті, та нагадала про безкоштовні пробні тренінги із ЗНО, які розпочнуться у ЗНУ вже 6 березня. Юлія Анатоліївна зауважила, що за допомогою пробних тренінгів його учасники повинні підготуватись до проходження ЗНО: психологічно, змістовно та процедурно, а також визначитись, над чим необхідно працювати, готуючись до тестування.
Під час зустрічі абітурієнти активно цікавилися особливостями вступу для пільгових категорій, кількістю бюджетних місць, пріоритетністю при обранні вишів. Після завершення основної частини зустрічі майбутні вступники мали змогу безпосередньо поспілкуватись із деканами та професорсько-викладацьким складом факультетів і поставити їм найбільш актуальні запитання.

Прес-центр ЗНУ