«Українські візерунки» – у подарунок рідним матусям

Вихованці дитячих музичних шкіл і шкіл мистецтв – учасники Запорізької міської дитячої філармонії напередодні свята – Міжнародного жіночого дня  подарували  запоріжанкам  прекрасний концерт із символічною назвою «Українські візерунки».

Концерт відбувся на великій сцені обласної філармонії за сприяння управління культури  і мистецтв Запорізької міськради.
Як розповіла начальник управління культури і мистецтв Запорізької міської ради  Ірина Черниш, тематичні концерти дитячої філармонії  регулярно проводять вже 3 рік поспіль. Це вкрай важливо для дітлахів  змалечку опановувати  велику сцену. Той факт, що тут виступають видатні запорізькі та українські майстри, прославлені виконавці з-за кордону, додає юним артистам  натхнення та наснаги.
Щоразу організатори прагнуть урізноманітнити тематичну, жанрову і виконавську палітру заходів.
За кожний захід  відповідає творчий  колектив котроїсь із шкіл. Щоразу вони міняються, – уточнила Ірина Володимирівна.- Нині це викладачі ЗДШМ №4.
Вони запросили  на велику сцену  20(!)  колективів з музичних та мистецьких шкіл Запоріжжя. Юні артисти представили глядачам багатство української культури. Та просто  вразили публіку щирістю і   своєю  виконавською майстерністю, яскравими, театралізованими номерами показавши глядачам традиції і культуру України.
За задумом сценаристів-постановників  програми Анжели Губарєвої та Тетяни Бойко – викладачів дитячої школи мистецтв № 2, кожен колектив представляв котрийсь з регіонів  України, його особливості та традиції. Вихованці  ансамблю народного танцю «Любисток» дитячої школи мистецтв №4 (художні керівники  Світлана Матєша та  Наталія Саакян)  хореографічними засобами реалістично  показати свою любов до Запоріжжя у постановці  «Мати». За словами керівників ансамблю,  свою танцювальну виставу вони  разом із дітлахами шліфували  близько півроку. З нетерпінням чекали свого виходу на сцену.
Незважаючи на свій вік, діти пройнялися темою мами, яка відправляє сина на війну. У своєму танці їм вдалося передати любов, переживання і біль всіх матерів.
Свої таланти демонстрували і музичні колективи.   Приємним сюрпризом  для вибагливої публіки став виступ капели бандуристів ЗДМШ №2 під керівництвом Наталії Балабан. Юні виконавці буквально  підірвали зал  гумористичною народною піснею  у сучасній обробці «Поїхала баба в ліс».
Наш колектив ще дуже юний, – поділилася своїми переживаннями щодо виступу вихованців Наталія Богданівна. – По суті, це наш дебют на великій сцені. І я пишаюся, що дітвора не схибила. Та найголовніше,  кожний з учасників капели вже прикипів до бандури душею. Так відроджується  у наших дітях любов до української культури і рідної землі.
Організатори заходу подякували генеральному  директору Запорізької обласної філармонії Ірині Конарєвій за сприяння у його підготовці та технічному забезпеченні.

 

Олександра Воронцова