Вареники для перемоги

Вареники для перемоги

Запорізькі  господині  залишили всі свої справи, щоб наліпити знатних вареників  для нашої перемоги над окупантами. Жінок згуртувала волонтерка Надія Мороз, яка опікується 55-ою артбригадою. Допомогу в організації заходу, а головне – місце для приготування страви та холодильники для заморозки надали у ресторані готелю «Інтурист».
Щоб ліпити з натхненням, вдяглися у вишиванки.
– Українська вишиванка додає нам наснаги, от і варенички наші смачні – аж за вухами лящить, – радіє пані Надія.- Ось наготуємо їх побільше та на ярмарку пригощатимемо запоріжців і збиратимемо кошти на чохли для протитанкових гармат нашим хлопчикам. Ми вже й брезент знайшли і фірму, що пошиє.
Жінки розподілили обов’язки: одні — розкатують тісто, інші — готують начинку та ліплять вареники.
Втім, не самі жінки. Чоловіки також допомагають – переважно щось носити, подавати. Але один з них таки ж місить тісто.

IMG 8661
– Колись в армії служив. На кораблі коком був, – ніяковіє від уваги до власної персони Володимир Кривенко. – Потім все життя працював на «Запоріжкрані», а от тепер на пенсії. Коли дочка розказала, що жінки збираються вареники ліпити – нашим хлопцям допомагати, то і я з радістю подався.
Щоб варенички краще ліпилися, для кухарів співають  відомі запорізькі митці: Любов Камінська, Анатолій Сердюк, гурт Юлії та Олексія  Макаренків «Одна родина», їм акомпанує чудовий скрипаль Анатолій Собокарь. Троїсті музики так натхненно виконують народні пісні, що й господині, працюючи, хто підспівує, а хто – і пританцьовує.
Жінки раніше вже  провели подібну акцію, тоді наліпили  6 тисяч вареників.  Вдалося їх продати на 20 тисяч гривень. За них придбали рації та планшети  і передали їх артилеристам.

IMG 8630
Нині ж планують підвищити планку – пішли на рекорд. Планують, ті, що не продадуть на ярмарку  на Масляну на пл. Маяковського у Запоріжжі,  — заморозять і передадуть  артилеристам на передову.  Бо це  найбільший делікатес для наших хлопців там, у зоні АТО. Однак понад усе господині бажають, аби наступну порцію домашніх смаколиків  наші рідні воїни-захисники  скуштували вже вдома.

Олександра Воронцова