Відомий американський фотожурналіст поділився секретами професійної майстерності зі студентами ЗНУ

9 березня відомий американський фотокореспондент Френк Фолвелл провів тренінг із основ фотожурналістики для студентів 2 курсу факультету журналістики та студентів 4 курсу Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету. Американський гість завітав до ЗНУ в рамках програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні. 

Спікер розробив власні рекомендації для фотокорів-початківців: завжди мати при собі запасні батарейки та акумулятор для камери, не забувати залишати вільне місце на носіях для нових фото, а також зауважив, що камера – це очі фотографа. 

Френк Фолвелл розповів про свою роботу в Китаї, показавши фотопідбірку найбільш вдалих кадрів. Гість дав практичні настанови щодо освітлення, ракурсу та кута зйомки, експозиції та композиції фотографії. На прикладі різних світлин студенти змогли побачити застосування та поєднання авторських технік гостя, особливості зйомки в різних умовах, а також архівні фотороботи Френка Фолвелла, наприклад, фотографії Чорнобилької АЕС до аварії. Він закцентував увагу студентів на найважливішій місії фотомистецтва: кожен кадр має розповідати певну історію, передавати емоції. 

Фотокореспондент висловив власне бачення ролі фотожурналістики в сучасному світі: «Фотожурналістика стала важливою частиною комунікацій, тому що зараз кожен із нас може фотографувати за допомогою своїх телефонів. Ми зареєстровані в багатьох соціальних мережах, тому можемо поширювати інформацію та фотографії в один момент. Ось чому робота фотожурналістів на сьогодні істотно змінилася». 

Френк Фолвелл розповів студентам, що за весь час професійної діяльності американський фотограф побував у різних частинах світу, а цей візит в Україну для нього не перший. Також він зазначив, що найбільша складність його роботи – віднайти та зробити дійсно значуще фото, встановити контакт із об’єктами зйомок.

Наприкінці зустрічі студенти могли поспілкуватися з гостем, вони дискутували з питань роботи фотожурналістів у «гарячих точках» та обговорювали, якими якостями має володіти справжній фотограф. 

Під час наступного майстер-класу від американського гостя студенти продемонструють для аналізу та обговорення власні світлини. 

Прес-центр ЗНУ