Сінгапурівці і 3D

Влада Сінгапуру зацікавилися можливостями технології 3D-друку в будівництві, яка обіцяє вирішити «квартирне питання» в місті-державі більш ефективним і економним способом щодо традиційного девелопменту.

Йдеться про швидкий і недорогий друку модульних блоків, з яких, як з кубиків Lego, можна буде складати цілі хмарочоси, – повідомляє Quartz. 

Про пріоритети сінгапурського уряду, зокрема, свідчить виділення гранту на 100 млн доларів США Сінгапурському центру 3D-друку при Наньянському технологічному університеті на розробку принтерів і матеріалів для друку великих житлових блоків, які можна було б використовувати при будівництві соціального житла.

«У житловому будівництві сьогодні не існує відповідних принтерів і придатного для друку бетону. Нам доведеться розвивати все це з нуля», – говорить виконавчий директор центру, професор Чуа Чи Кай. За його словами, мета проекту полягає в тому, щоб розробити зручні будівельні модулі, які можна було б транспортувати в будь-яке місце і збирати з них будівлі, як з деталей відомого конструктора.

Як відомо, сьогодні технології 3D-друку вже демонструють певні успіхи – зокрема, в Китаї за допомогою 3D-принтерів друкують просторі вілли і навіть невеликі п’ятиповерхівки.