В зарубіжних лабораторіях “викохали” штучне око

В зарубіжних лабораторіях "викохали" штучне око

Біологам з Великобританії і Японії вдалося відновити зір кроликів, виростивши багатошарову тканину очей з людських стовбурових клітин. Наукова робота про це з’явилася в журналі Nature, а стислий переказ — на сайті Кардіффського університету.

Око складається з «спеціалізованих» тканин, які складаються з різних типів клітин в процесі розвитку організму. Раніше вченим вдавалося виростити в лабораторії клітини сітківки або рогівки, однак вони не враховували всієї складності будови очей.

На цей раз міжнародна група вчених з Кардіфського університету та Університету Осаки створила клітинний «клон» переднього сегмента ока — з кришталиком, рогівкою і кон’юнктивою (сполучною оболонкою). Матеріалом для частини очі стали індуковані плюрипотентні стовбурові клітини людини (iPS). Такі клітини «працюють» як клітини ембріонів і можуть розвинутися в будь-яку частину організму. Отримують їх за допомогою їх репрограммирования методами генетичної інженерії. Отриману частину очі хірурги пересадили кроликам з штучно викликаної сліпотою. Зір тварин вдалося відновити.

glaz zrenie1

«Це дослідження показує, що різні типи стовбурових клітин людини в стані взяти на себе характеристики рогівки та сітківки, — розповів професор Ендрю Кванток (Ендрю Quantock), один з авторів дослідження. — Наша робота не тільки має потенціал для розвитку лікування інших областей очі. Вона також може закласти основу для майбутніх клінічних випробувань трансплантації передній частині ока для відновлення зору у людей».

За матеріалами
http://nr2.com.ua/