Які вони, “марсіанські” рослини?

Які вони, "марсіанські" рослини?

Колоністам на чужих планетах доведеться щось їсти, і продукти буде не дуже зручно вести з собою, тому вирощувати їх необхідно вже в місці поселення. Вчені з Університету Вагенінген в Нідерландах змогли продемонструвати, як саме це буде, і чим корисно.

До певного моменту рослини не вживалися ні в Місячному грунті, ні в Марсіанської землі. Однак, додавши до вже існуючих сумішей мінералів свіжоскошену траву, дослідники добилися більш якісного захоплення води і, відповідно, якісного харчування рослин.

Результатом такого підходу став успіх вирощуванні 10 видів продуктів: жито, горох, редис, картопля, рукола, помідори, шпинат, крес-салат, лобода, шніт-цибулю.

Обсяг вирощеного продукту в імітатора марсіанського грунту був схожий з звичних земних. А ось з місячного був приблизно в половину разів менше за обсягами.

Але не потрібно думати, що вирощування продуктів проходило в максимально наближених умовах до чужорідних планет. Насправді, крім ґрунту нічого особливого не було, в тому числі і атмосфера була своя, земна і дуже затишна. Відповідно, результат отриманий в лабораторії може кардинально відрізнятися від реалій майбутнього.

«Це тому, що ми очікуємо, що перший урожай на Марсі та Місяці буде висаджений в підземні приміщення, щоб захистити рослини від ворожого навколишнього середовища, включаючи космічне випромінювання» — каже член команди доктор Вигер Вамелинк.

Які вони, "марсіанські" рослини? 1

І так, цей урожай не їдять. У ґрунтах імітують грунт, знаходяться важкі метали, на зразок свинцю, ртуті і миш’яку. Так що, вирощені культури поки не сильно розглядаються в якості рослин, а їжі і поготів.

Третій експеримент з вирощуванням культур почнеться в квітні цього року. Саме він повинен бути найбільш плідним, так як в ньому будуть вирішуватися питання накопичення металів і способи їх уникнути. Якщо він вдасться, то вчені організують вечеря з картоплею та квасолею вирощеними «на Марсі».

За матеріалами
http://www.fainaidea.com/