5 причин високої температури

5 причин високої температури

Раптовий жар, який супроводжується прискореним серцебиттям і пітливістю, може викликатися різними захворюваннями і станами. Як боротися з нападами спеки?

 1. Вегетосудинна дистонія

Найулюбленіша “хвороба” радянських лікарів, яку діагностували майже у 80% населення. Вегетативні дисфункції – одна з найпоширеніших причин періодичних нападів спеки. В даному випадку вони супроводжуються підвищенням або пониженням артеріального тиску, почастішанням частоти серцевих скорочень, слабкістю, пітливістю і запамороченням. Як правило, вегетативні дисфункції виникають при порушенні діяльності нервової системи. Виправити ситуацію часто вдається без ліків, за допомогою психотерапії.

Що робити?

За допомогою дихальної гімнастики можна зняти напад. Вправа виконують наступним чином: вдих через ніс протягом 4 секунд, випинаючи живіт; затримка дихання на 4 секунди; повільний видих через рот, втягуючи живіт.

2. Менопауза

Жінок після 45 років нерідко турбують так звані “приливи”. Це один з найпоширеніших симптомів менопаузи, який зустрічається майже у половини жінок менопаузального віку.

Причиною припливів під час менопаузи є зниження вироблення жіночих статевих гормонів (естрогенів), що впливають на гіпоталамус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які трави та ліки допоможуть при клімаксі

Що робити?

Зменшити вираженість симптомів менопаузи (в тому числі і припливи) можна за допомогою наступних заходів:

– прийом препаратів, що підвищують рівень естрогенів;

– збільшення рослинної їжі в раціоні;

– заняття спортом;

– відмова від шкідливих звичок;

– дотримання питного режиму (не менше 2 л рідини на добу);

– уникнення стресів.

3. Порушення терморегуляції організму

При різних порушеннях в нервовій системі можливий збій в системі терморегуляції організму. У важких випадках напади спеки можуть супроводжуватися порушенням дихання, розладами травлення і порушенням роботи серця.

Що робити?

Дана ситуація, як правило, вимагає проведення загальнозміцнюючої терапії. Можливо, лікар призначить пацієнтові прийом вітамінів, дієту і препарати для зміцнення нервової системи.

4. Проблеми з щитовидною залозою

Підвищення активності щитовидної залози (гіпертиреоз) може стати причиною раптових нападів спеки навіть при прохолодній погоді.

Коли в кров надходить велика кількість гормонів щитовидної залози, метаболізм прискорюється. У таких випадках напади спеки можуть супроводжуватися зниженням ваги і збільшенням розмірів щитовидної залози.

Що робити?

При підозрі на проблеми з щитовидною залозою потрібно звернутися до лікаря. Необхідно провести ультразвукове обстеження щитовидної залози, і в разі наявності проблем – провести лікування.

5. Високий артеріальний тиск

Відчуття жару – один з поширених симптомів гіпертонії. Часто приступ спеки при гіпертонії відзначається почервоніння шкіри, тахікардією і біллю в серці.

Що робити?

Визначити високий артеріальний тиск зовсім нескладно. Достатньо лише виміряти тиск за допомогою тонометра. Якщо тиск дійсно високий, то потрібно звернутися до лікаря. У таких випадках призначають антигіпертензивні препарати, які дозволяють тримати тиск в нормі.

За матеріалами
http://zdorovia.com.ua

//