У чому користь читання перед сном?

Навіть найзайнятіша людина здатна викроїти час для читання – після пробудження, в маршрутці, перед сном, на вихідних. Читання ніколи не вийде з моди – це ще одна причина, по якій слід привчити себе до цього корисного зайняття. Серед інших переваг читання можна відмітити: розширення словникового запасу, поліпшення пам’яті, вдосконалення аналітичних здібностей, розвиток уяви, підвищення концентрації і так далі. Ми ж розповімо, чому читання перед сном – це відмінна ідея.

 

Читання перед сном – звичка успішних людей

Читання перед сном – хороша штука, і ось чому:

Ви краще спатимете

Читання допомагає зануритися в сон. Згадайте, як в дитинстві Ви просили батьків почитати Вам книгу, щоб заснути було легше і приємніше. Занурення в уявний світ допомагає налаштуватися на хвилю сну, зняти напругу і дійсно спокійно спати. Дуже шкода, що цю дитячу звичку багато хто переростає.

Ви будете менше схильні до стресу

Британські учені довели, що читання, особливо перед сном, допомагає значно знизити рівень стресу – на цілих 68%. Тому хороша книга – дешевий, ефективний і безпечний спосіб боротьби зі стресом. А чим менше стресу б’є по організму, тим нижче вірогідність розвитку провокованих ним захворювань, у тому числі неполадок в роботі серця і порушень з боку психіки.

Ви станете набагато креативніші

Думаєте, успішні підприємці читають перед сном практичне керівництво по збільшенню прибутку? Насправді, що саме Ви читаєте, не так і важливо. Дослідження показують, що креативність, яка мимоволі розвивається, коли Ви занурюєтеся в цікаве чтиво, допомагає з’явитися на світ цікавим ідеям. Мозку потрібна зарядка – як фізична, так і розумова, а читання перед сном – відмінний варіант зарядки для розуму.

Ваша концентрація покращає

Тисячі повідомлень, сповіщення в соцмережах, робота над проектом, постійні дзвінки по мобільному телефону і цілий ряд інших відволікаючих чинників постійно знижують здатність людини сконцентруватися на основному завданні і виконати її максимально ефективно і в найкоротші терміни. Проте читання перед сном буквально примушує нас обробляти інформацію, не відволікаючись на цікаву і не дуже важливу діяльність за комп’ютером і смартфоном. Навчіть Ваш мозок концентруватися: за годину-дві до сну відключіть усі гаджети і всядьтеся за книгу. Коли це увійде до звички, Ви помітите, наскільки підвищиться Ваша концентрація уваги.

Ви станете чуйнішою людиною

Чуйною називають людину, яка здатна поглянути на світ очима іншої людини і поставити себе на її місце, щоб зрозуміти хід думок і причини вчинків людини. В даному випадку читання – відмінний спосіб розвинути цю навичку. Коли ми читаємо, ми часто ставимо себе на місце головного персонажа книги і замислюємося, як би ми поступили в тій або іншій ситуації. Ми вчимося краще розуміти вчинки людей, нехай навіть вигаданих. Проте ця навичка нікуди не йде – вона допомагає нам будувати стосунки в реальному житті. Такі висновки підтримують психологи з Канади, які проводили відповідні дослідження на цю тему. 

У Вас буде можливість насолодитися спокоєм і безтурботністю

Читання перед сном дозволяє відсторонитися від насильства і поганих новин, якими пістрявлять заголовки статей в інтернеті і пресі. Здатність створювати тихе і спокійне місце, яку ми розвиваємо за допомогою читання, допомагає заспокоїти нерви і підготувати розум до сну, на відміну від синього випромінювання екранів (одна з причин порушенні циркадного ритму). До речі, паперові книги читаються на 25% швидше, ніж інформація з екранів різних пристроїв.  

За матеріалами
http://www.terrawoman.ua/

//