Захворювання можна визначити за станом нігтів

Варто уважно ставитися до стану своїх нігтів, щоб помітити тривожні сигнали в організмі.

Нігті можуть розповісти про стан здоров’я, показати, чого в ньому не вистачає. І якщо ми не звертаємо уваги на стан нігтів, то може пропустити важливий сигнал, невчасно помітити і не усунути неполадки в організмі. А до таких підказок варто ставитися більш уважно – це допоможе залишатися активним і здоровим.

Жовтизна

Пожовклі нігтьові пластини можуть бути наслідком грибкової інфекції або нестачі кальцію, вітамінів A, E і D.

Щоб вирішити цю проблему, слід звернутися до дерматолога або міколога. Добре ввести в свій раціон більше продуктів, які багаті кальцієм і вітамінами – це молочні продукти (особливо сир і сир), яйця, рибу, морепродукти, овочі і фрукти.

Тріщини і борозни

Коли на нігтьових пластинах виникають тріщини і борозни, це може говорити про наявність гормонального дисбалансу, цукрового діабету, захворювань шлунково-кишкового тракту, захворювань печінки або зневоднення організму. І в цьому випадку не завадить консультація фахівця.

Ламкість

Дуже ламкі нігті попереджають людину про те, що в організмі намічаються порушення в роботі щитовидної залози. У цьому випадку допомогти може грамотний ендокринолог.

Синій чи фіолетовий колір

Синій чи фіолетовий відтінок нігтів вказує на недолік кисню. Такий симптом з’являється у людей із захворюваннями серцево-судинної системи.

Білі смуги

Коли в організмі є порушення функціонування нирок і печінки, на нігтях з’являються поперечні смужки білого кольору.

Загини

При викривленні нігтьової пластини варто перевірити наявність заліза в організмі. Потрібно переглянути свій раціон і додати в нього такі продукти, як м’ясо, печінка, риба, птиця, бобові та цільнозернові продукти.

За матеріалом
http://zdorovia.com.ua/