Почути всі думки і прийняти виважене рішення

Почути всі думки і прийняти виважене рішення

На виїзному  розширеному засіданні постійної комісії  обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, яке провів  у сесійній залі Токмацької райради голова комісії Дмитро Майстро, палка дискусія  в ході   обговорення пропозицій до перспективного плану формування територіальних  громад  в районі розділила учасників заходу  на два табори –  прихильників і противників ідеї об’єднання  жителів всіх населених пунктів в єдину громаду.

З такою ініціативою – об’єднати весь район в єдину територіальну громаду – до присутніх у залі міських, сільських та селищних голів, депутатів рад всіх рівнів звернувся голова Токмацької РДА і голова робочої групи з  підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання громад Токмацького району Гурам Джіоєв.

– Якщо наріжним каменем нашого рішення визначаємо  інтереси жителів району, якщо хочемо світлого  майбутнього  нашим дітям, то висновок один – слід всім  об’єднатися з центром у місті Токмак, – зазначив  Гурам Данієлович. 

Цю пропозицію він обґрунтував сталими зв’язками між сільськими територіями та райцентром, відповідною інфраструктурою, прийнятним і звичним для всіх способом забезпечення медичної допомоги, задоволення культурних та освітніх потреб,  тощо.

В свою чергу, Токмацький міський голова Ігор Котелевський не заперечив поданої пропозиції, втім, зауважив, що не чув її раніше, а тому  провів відповідну роботу щодо об’єднання ввіреної йому міської громади із громадою Остриківської сільради.

Почути всі думки і прийняти виважене рішення 1

А Молочанський  міський голова Володимир Вольвач нагадав, що  вже проведена відповідна робота з об’єднання   кількох громад навколишніх сільрад з центром у місті Молочанськ, і така пропозиція  вже включена у перспективний план, затверджений Кабміном.

Присутні на засіданні сільські і селищні голови  не  знайшли, на їх погляд, переконливих  аргументів на користь об’єднання в єдину територіальну громаду, тож  однозначно висловилися за самостійне господарювання. За це і «отримали»  від депутатів районної ради: були «дискваліфіковані» як одноосібники.

Підбиваючи риску дискусії, що тривала понад три години, голова постійної комісії  обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Дмитро Майстро наголосив, що організатори зустрічі мали на меті, в першу чергу,  почути всі думки, надати можливість всім сторонам висловити свою позицію. Разом  з тим, токмачанам все ж потрібно прийняти виважене рішення самостійно.

-Процес формування територіальних громад набув надзвичайної державної важливості, адже таким чином відбувається адміністративно-територіальна реформа і децентралізація. Чим швидше ми подолаємо цей шлях, тим скоріше місцеве самоврядування набуде властивої йому реальної впливовості, – зазначив  Дмитро Миколайович.

Він рекомендував провести засідання робочої групи з  підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання громад Токмацького району  і ухвалити виваженого рішення найближчим часом – у термін березні-квітні. А також запропонував токмачанам невдовзі у квітні звернутись до облдержадміністрації із змінами до  перспективного плану формування громад. Також депутат облради передбачив необхідність звернутись до фахівців фінуправління  ОДА за сприянням у підготовці неохідних  ґрунтовних фінансов-економічних розрахунків доцільності обраного варіанту обєднання.

Пропозицію голови постійної комісії  обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою підтримали всі  депутати- члени комісії, що брали участь у виїзному засіданні.

Наталія ЗВОРИГІНА
“Запорізька правда”