Співробітники ГУ ДСНС спільно з бізнесовими структурами регіону обговорили питання регуляторної політики

15 березня у Запорізькому медіа центрі спеціалісти ГУ ДСНС України у Запорізькій області провели круглий стіл з представниками бізнесових структур з питань регуляторної політики.

До заходу долучилися фахівці  Запорізької міської ради, Торгово-промислової палати, громадської організації «Бізнес-Союз «Порада» та Запорізького національного університету.  

Учасники обговорили питання стосовно визначення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки. 

«Згідно зі змінами, які були внесені Кабінетом Міністрів України до Постанови від 29 лютого 2012 р. № 306, кількість суб’єктів з високим ступенем ризику за новими критеріями зменшена майже у 3,5 рази до цифри 1918. Планові заходи Держнагляду та контролю за додержанням законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки здійснюються з такою періодичністю: об’єкти з високим ступенем ризику перевіряються не частіш ніж раз на рік; із середнім ступенем ризику – раз на три роки; з незначним ступенем ризику – не частіше ніж один раз на 5 років» – пояснив Євген Водоп’янов, начальник управління державного нагляду (контролю) в сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ГУ ДСНС області. 

Щодо порядку надання та реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки також відбулися зміни. Так, форма цього документа зменшилась з 26 до 9 пунктів.  

«Декларація розробляється суб’єктом господарювання і подається ним або надсилається рекомендованим листом за місцем розташування об’єкта нерухомості до державного адміністратора або територіального органу ДСНС і розглядається протягом 5 робочих днів з дня її надходження. Наголошую, що оцінка протипожежного стану проводиться суб’єктом господарювання, який одержав відповідну ліцензію. У Запорізькій області не було жодного випадку, коли ліцензіат залучав нас до винесення експертної оцінки» – зазначив Євген Оситнянко заступник начальника управління державного нагляду (контролю) в сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.

 «Ми плідно співпрацюємо з ГУ ДСНС і порушення термінів реєстрації декларацій жодного разу не відбувалися. Суб’єкт господарювання може подати її до Центру надання адмінпослуг особисто, через уповноважену особу або надіслати поштою у двох екземплярах. Порушень цієї процедури також не зафіксовано» – прокоментувала Оксана Швидка, адміністратор відділу з надання адміністративних послуг по Вознесеніському району Управління розвитку підприємництва та дозвільних послуг Запорізької міської ради.

У ході обговорення одним із основних питань стала сама процедура  проведення перевірок суб’єктів господарювання. Фахівці Служби порятунку перелічили всі документи, які повинні бути у посадової особи ДСНС для їх здійснення та документацію, яка надається керівникові підприємства по закінченню перевірки.  «Зокрема, у разі виявлення порушень законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров’ю людини, ДСНС України або її територіальний орган звертається до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи суб’єкта господарювання до повного усунення порушень. За минулий рік Головне управління подало 13 таких адміністративних позовів.» – розповів Роман Совгиря, головний інспектор відділу пожежної безпеки управління державного нагляду (контролю) в сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.

Актуальним питанням зустрічі також стала пожежна безпека при регулюванні містобудівної діяльності. Підставою для розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності є паспорт прив’язки. «До Головного Управління неодноразово надходять звернення від громадян, щодо неприйнятного розміщення тих чи інших тимчасових споруд (кіосків тощо), а також заяви щодо дозволу на їх розміщення від самих підприємців. Згідно чинного законодавства, документація на будівництво таких об’єктів не потребує погодження державними органами та органами місцевого самоврядування. Це означає, що ГУ ДСНС України не має повноважень видавати дозвіл на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Для цього необхідно звертатися безпосередньо до Держадміністрації»  – пояснив Сергій Шендрик, головний інспектор відділу НТР та контролю за СПЗ та ліцензування управління державного нагляду (контролю) в сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту. 

Сектор зв’язків зі ЗМІ
та роботи з  громадськістю
ГУДСНС України у Запорізькій області