Через негоду в Запоріжжі благодійний велопробіг опинився під загрозою зриву

Незважаючи на негоду, волонтери доставили подарунок важко хворій дитині. Ініціатори акції, громадська організація «Запоріжжя велосипедне» і благодійний фонд «Щаслива дитина», змушені були обговорити варіант перенесення заходу на інший день. 

Мета запланованої ще місяць тому акції – зібрати кошти для маленьких пацієнтів місцевого тубдиспансеру. До призначеного часу старту велопробігу на Запоріжжі обрушилися холодний вітер і справжній снігопад. Пересуватися по місту в таку негоду, а тим більше спілкуватися з людьми на вулиці – заняття не з легких і комфортних. Проте організатори вирішили не переносити велопробіг і провести його в запланований термін. 

Всупереч негоді, більше двадцяти велосипедистів на своїх «залізних» конях взяли участь у пробігу. Багато запорожці, незважаючи на валивший сніг і неприємний вітер, відгукнулися на звернення волонтерів зробити посильну пожертву. Сума, яку вдалося зібрати в ході тригодинної акції – 1 тисяча 635 гривень і одна копійка. Що, враховуючи форс-мажорні умови велопробігу, є дуже непоганим результатом. 

За словами Людмили Чернишової, завідуючої дитячим відділенням Запорізького обласного протитуберкульозного диспансеру, допомога благодійників та волонтерів дуже важлива для її підопічних. Оскільки на протитуберкульозні ліки бюджетні кошти виділяються, а от дорогі препарати, необхідні для зняття їх побічних ефектів і для зміцнення здоров’я малюків – імуностимулятори, гепатопротектори, вітаміни – в бюджеті грошей не передбачено. 

Керівник проектів благодійного фонду «Щаслива дитина» Микола Колодяжний зазначив, що акцію можна вважати цілком успішною. Її мета вдалося досягти, хоча погода поставила велопробігу під загрозу зриву. 

Волонтери «Запоріжжя велосипедного» також задоволені результатом. Автор ідеї пробігу і велоактивист Роман Стоєв впевнений, що попереду Запоріжжі чекає ще багато подібних позитивних ініціатив.

Яскравим емоційним завершенням акції стала зустріч співробітника фонду «Щаслива дитина» з маленьким Богданом, сумна історія якого облетіла запорізькі ЗМІ. Нагадаємо, що у Богдана розвинувся туберкульоз легенів і туберкульоз хребта, який привернув його до ліжка. На щастя, лікарі оцінюють шанси дитини на одужання й реабілітацію як хороші. Щоб підтримати настрій малюка на одужання, представник фонду подарував Богдану обіцяну під час нещодавнього знайомства іграшкову червону машину. Хлопець, як і годиться, відразу захопився подарунком, почав посміхатися і навіть намагатися щось говорити. Для малюка, який залишився без батьківського тепла і вже тринадцять місяців лежить на лікарняному ліжку, це без перебільшення ціла подія!

Пожертвувані кошти будуть зараховані на спеціальний рахунок благодійного фонду «Щаслива дитина», з якого будуть оплачуватися необхідні препарати для дитячого відділення тубдиспансеру. Повні звіти про зібраних і витрачених грошах учасники заходу зобов’язуються публікувати у відповідному розділі сайту http://deti.zp.ua/.